You are currently viewing Faworyci komentują kwalifikacje, Prevc: „Presja pomaga mi się skupić”

Faworyci komentują kwalifikacje, Prevc: „Presja pomaga mi się skupić”

Prevc Peter 4HT.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska - Faworyci komentują kwalifikacje, Prevc: "Presja pomaga mi się skupić"Peter Prevc oraz Severin Freund wydają się być największymi faworytami rozpoczętego dzisiaj 64. Turnieju Czterech Skoczni. Na wyższym poziomie wydaje się być jednak Słoweniec. – Czuję presję, ale to pomaga mi się skupić – zapewnia podopieczny Gorana Janusa. – Jutrzejszy wynik nie będzie decydujący – komentuje z kolei Niemiec.

 
Prevc Peter lot LGP.Wisla .2013 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Faworyci komentują kwalifikacje, Prevc: "Presja pomaga mi się skupić"
Peter Prevc, fot. Bartosz Leja

Peter Prevc kontynuując znakomitą zimową passę oddał dwa najlepsze skoki dzisiejszego dnia. W treningu poszybował 137,5, a w kwalifikacjach 136,5 metra.

Pierwszy dzień poszedł mi całkiem nieźle, oddałem dwa dobre skoki. Mam nadzieję, że jutro Severin i ja nie zawiedziemy. Jest wiele rzeczy, które mogą decydować o Turnieju Czterech Skoczni – liczy się każdy skok, a faworytów jest wielu. Czuję presję, ale to pomaga mi się skupić – powiedział Słoweniec, który w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji niemiecko-austriackiej tournée.

Spoglądając na doświadczenie, możliwości i wyniki poszczególnych zawodników, wydaje się, że największym rywalem Prevca może być Niemiec Severin Freund. Dzisiaj skacząc 128,5 i 134,5 metra plasował się na 7. oraz 2. miejscu.

Freund Severin TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Faworyci komentują kwalifikacje, Prevc: "Presja pomaga mi się skupić"
Severin Freund, fot. Julia Piątkowska

Myślę, że odważnym będzie ten, który przewidzi faworyta po jednym dniu. Jutro muszę zaprezentować dwa dobre skoki, dzisiaj byłem bardzo blisko nich. Potrzebna jest także odrobina szczęścia. Uważam też, że jutrzejszy wynik nie będzie decydujący, a różnice pomiędzy najlepszymi zawodnikami nie powinny być duże. Byłoby dobrze nie mieć większej niż 10 punktowej straty – ocenił najlepszy z podopiecznych trenera Wernera Schustera, a zapytany o problemy związane z brakiem prądu na Schattenbergschanze, odparł: – Awaria zasilania nie była dla mnie problemem. Seria treningowa była jednak przeprowadzona bardzo szybko, w innym rytmie niż zazwyczaj. Atmosfera z udziałem 13 tysięcy fanów była świetna, to jeden z powodów, dla którego uprawia się ten sport.

 

źródło: fis-ski.com

 

 

Dodaj komentarz