Peter Prevc zgodnie z oczekiwaniami jest liderem na półmetku zmagań w pierwszym konkursie 64. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisali się Polacy – wszyscy przegrali swoje pojedynki i tylko Kamil Stoch jako „lucky loser” zdołał na odległej lokacie awansować do finału.
Peter Prevc mimo dość mocnego wiatru w plecy zdołał poszybować 129,5 metra co daje mu wyraźne prowadzenie po pierwszej rundzie konkursowej. Na drugiej lokacie plasuje się autor najdłuższej próby, Daniel-Andre Tande (133,0 m), a trzeci jest zeszłoroczny triumfator Turnieju i zawodów w Oberstdorfie - Stefan Kraft (130,0 m). Do walki o podium może się jednak włączyć jeszcze nawet pięciu skoczków mających niewielkie straty punktowe - Anders Fannemel (130,5 m), Severin Freund (126,0 m), Michael Hayboeck (130,0 m), Kenneth Gangnes (129,0 m) i Noriaki Kasai (127,0 m).
Pojedynki ze swoimi oponentami (Andreasem Wankiem i Manuelem Fettnerem) nieznacznie przegrali Kamil Stoch (121,0 m / 23. miejsce) i Maciej Kot (116,5 m / 32. miejsce), jednak tylko skoczkowi z Zębu udało się awansować do rundy finałowej jako "szczęśliwemu przegranemu".
Niestety dość szybko z konkursem pożegnał się Stefan Hula (111,0 m / 42. miejsce), który mimo korzystnego wyniku w serii próbnej, w konkursie okazał się słabszy od swojego rywala, Roberta Kranjca (114,0 m / 29. miejsce). Fatalnie zaprezentował się Piotr Żyła (105,5 m / 48. miejsce), który nie miał szans w pojedynku z Severinem Freundem (126,0 m / 5. miejsce).
Już o godz. 18:30 powinna rozpocząć się finałowa seria konkursowa. Transmisja telewizyjna trwa na TVP 1 i Eurosporcie 1. Tekstowa relacja live jest dostępna na SkokiPolska.pl >>
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | status | |
1 | Peter Prevc | SLO | 14 | 129,5 m | 147.7 | Q |
2 | Daniel-Andre Tande | NOR | 14 | 133,0 m | 142.8 | Q |
3 | Stefan Kraft | AUT | 14 | 130,0 m | 141.7 | Q |
4 | Anders Fannemel | NOR | 14 | 130,5 m | 141.6 | Q |
5 | Severin Freund | GER | 14 | 126,0 m | 140.3 | Q |
6 | Michael Hayboeck | AUT | 14 | 130,0 m | 139.9 | Q |
7 | Kenneth Gangnes | NOR | 14 | 129,0 m | 138.4 | Q |
8 | Noriaki Kasai | JPN | 14 | 127,0 m | 137.9 | Q |
9 | Johann Andre Forfang | NOR | 14 | 121,5 m | 136.6 | Q |
10 | Joachim Hauer | NOR | 14 | 127,0 m | 133.1 | Q |
11 | Simon Ammann | SUI | 14 | 123,5 m | 132.5 | Q |
12 | Richard Freitag | GER | 14 | 121,0 m | 131.1 | Q |
13 | Anze Lanisek | SLO | 14 | 122,5 m | 128.4 | Q |
14 | Daiki Ito | JPN | 14 | 120,5 m | 127.1 | Q |
15 | Domen Prevc | SLO | 14 | 121,5 m | 125.7 | Q |
16 | Taku Takeuchi | JPN | 14 | 119,5 m | 125.2 | Q |
17 | Roman Koudelka | CZE | 14 | 122,5 m | 123.5 | Q |
Jakub Janda LL | CZE | 14 | 120,5 m | 123.5 | Q | |
19 | Michael Neumayer LL | GER | 14 | 123,0 m | 122.3 | Q |
20 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 14 | 117,0 m | 122.2 | Q |
21 | Stephan Leyhe | GER | 14 | 118,5 m | 121.6 | Q |
22 | Andreas Wank | GER | 14 | 120,5 m | 121.3 | Q |
23 | Andreas Wellinger | GER | 14 | 118,5 m | 120.4 | Q |
Kamil Stoch LL | POL | 14 | 121,0 m | 120.4 | Q | |
25 | Andreas Stjernen LL | NOR | 14 | 114,0 m | 119.2 | Q |
26 | Karl Geiger | GER | 14 | 119,0 m | 118.7 | Q |
27 | Evgeniy Klimov LL | RUS | 14 | 118,0 m | 118.0 | Q |
28 | Manuel Fettner | AUT | 14 | 117,5 m | 116.9 | Q |
29 | Robert Kranjec | SLO | 14 | 114,0 m | 110.4 | Q |
30 | Pius Paschke | GER | 14 | 112,5 m | 109.9 | Q |
31 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 14 | 117,0 m | 116.9 | NQ |
32 | Maciej Kot | POL | 14 | 116,5 m | 116.8 | NQ |
33 | Shohei Tochimoto | JPN | 14 | 121,0 m | 116.7 | NQ |
34 | Kento Sakuyama | JPN | 14 | 118,0 m | 116.4 | NQ |
35 | Manuel Poppinger | AUT | 14 | 117,0 m | 115.6 | NQ |
36 | Marinus Kraus | GER | 14 | 115,5 m | 115.5 | NQ |
37 | Gregor Deschwanden | SUI | 14 | 116,0 m | 114.1 | NQ |
38 | Nicholas Alexander | USA | 14 | 115,5 m | 112.2 | NQ |
39 | Sebastian Colloredo | ITA | 14 | 113,0 m | 110.7 | NQ |
40 | Ville Larinto | FIN | 14 | 114,5 m | 110.1 | NQ |
41 | Markus Eisenbichler | GER | 14 | 113,5 m | 108.2 | NQ |
42 | Stefan Hula | POL | 14 | 111,0 m | 108.1 | NQ |
43 | Lukas Hlava | CZE | 14 | 110,0 m | 106.6 | NQ |
44 | Denis Kornilov | RUS | 14 | 111,0 m | 106.2 | NQ |
45 | Junshiro Kobayashi | JPN | 14 | 112,0 m | 104.2 | NQ |
46 | Halvor Egner Granerud | NOR | 14 | 113,5 m | 103.4 | NQ |
47 | Tilen Bartol | SLO | 14 | 112,0 m | 101.9 | NQ |
48 | Piotr Żyła | POL | 14 | 105,5 m | 100.1 | NQ |
49 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 14 | 108,0 m | 96.8 | NQ |
50 | Jurij Tepes | SLO | 14 | 90,0 m | 67.4 | NQ |
Pojedynki systemu KO (ciemniejszym kolorem zaznaczeni zwycięzcy):
BIB | Zawodnik (kraj) | Zawodnik (kraj) | BIB |
26 | Junshiro Kobayashi JPN | Karl Geiger GER | 25 |
27 | Maciej Kot POL | Manuel Fettner AUT | 24 |
28 | Pius Paschke GER | Jurij Tepes SLO | 23 |
29 | Robert Kranjec SLO | Stefan Hula POL | 22 |
30 | Ville Larinto FIN | Vincent Decombes Sevoie FRA | 21 |
31 | Ilmir Hazetdinov RUS | Roman Koudelka CZE | 20 |
32 | Shohei Tochimoto JPN | Daniel-Andre Tande NOR | 19 |
33 | Kamil Stoch POL | Andreas Wank GER | 18 |
34 | Gregor Deschwanden SUI | Joachim Hauer NOR | 17 |
35 | Michael Neumayer GER | Domen Prevc SLO | 16 |
36 | Denis Kornilov RUS | Simon Ammann SUI | 15 |
37 | Lukas Hlava CZE | Richard Freitag GER | 14 |
38 | Nicholas Alexander USA | Taku Takeuchi JPN | 13 |
39 | Stephan Leyhe GER | Kento Sakuyama JPN | 12 |
40 | Jakub Janda CZE | Daiki Ito JPN | 11 |
41 | Sebastian Colloredo ITA | Andreas Wellinger GER | 10 |
42 | Manuel Poppinger AUT | Anze Lanisek SLO | 9 |
43 | Evgeniy Klimov RUS | Anders Fannemel NOR | 8 |
44 | Halvor Egner Granerud NOR | Noriaki Kasai JPN | 7 |
45 | Markus Eisenbichler GER | Michael Hayboeck AUT | 6 |
46 | Gregor Schlierenzauer AUT | Kenneth Gangnes NOR | 5 |
47 | Tilen Bartol SLO | Stefan Kraft AUT | 4 |
48 | Marinus Kraus GER | Johann Andre Forfang NOR | 3 |
49 | Piotr Żyła POL | Severin Freund GER | 2 |
50 | Andreas Stjernen NOR | Peter Prevc SLO | 1 |
informacja własna