You are currently viewing Peter Prevc: „To jeden z najlepszych konkursów w mojej karierze”

Peter Prevc: „To jeden z najlepszych konkursów w mojej karierze”

Prevc Peter konferencja.Ga Pa.2016 fot.Julia .Piatkowska - Peter Prevc: "To jeden z najlepszych konkursów w mojej karierze"Rewelacyjna passa Petera Prevca trwa. Mimo iż podopieczny trenera Gorana Janusa musiał w Oberstdorfie uznać wyższość swoich niemieckojęzycznych rywali, to podczas noworocznej rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen odniósł dziesiąty pucharowy triumf w karierze, odzyskując jednocześnie prym w Turnieju Czterech Skoczni.

 
Prevc Peter 4HT.Ga Pa.2016 lot fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Peter Prevc: "To jeden z najlepszych konkursów w mojej karierze"
Peter Prevc w locia na Grosse-Olympiaschanze, fot. Julia Piątkowska

Po pierwszej serii konkursowej Prevc miał zaledwie 1,4 punktu przewagi nad Freundem (obaj skoczyli po 133,5 metra). W finale jednak to skoczek klubu SK Triglav Kranj odleciał wszystkim oponentom, lądując na 136. metrze.

To dla mnie perfekcyjny start nowego roku i jeden z najlepszych konkursów w mojej karierze, wszystko poszło idealnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem pokazać tutaj dobre skoki na tak wysokim poziomie. Jeśli wszystko idzie tak świetnie, skakanie sprawia sporo radości i można być bardzo zrelaksowanym – przyznał tuż po konkursie reprezentant Słowenii, który w pierwszej rundzie zmierzył się w systemie KO ze swoim największym niemieckim rywalem. – To zabawne, że uzyskaliśmy z Severinem taką samą odległość. Mój drugi skok był jednak jednym z moich najlepszych do tej pory – dodał.

Prevc zwrócił także uwagę na wielotysięczny tłum kibiców, który zarówno na Schattenbergschanze, jak i na olimpijskiej skoczni w Ga-Pa mocno dopingował wszystkich zawodników. – Atmosfera ponownie była wspaniała. Na każdym etapie na trybunach jest też coraz więcej słoweńskich flag.

Prevc Peter 4HT.Ga Pa.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Peter Prevc: "To jeden z najlepszych konkursów w mojej karierze"
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Dodajmy, że po czwartkowym triumfie Freunda, dzisiaj to liderujący w Pucharze Świata Prevc objął prowadzenie także w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. – Zwycięstwo Severina w Oberstdorfie w ogóle na mnie nie wpłynęło, ponieważ moje skoki mnie satysfakcjonują i mam wystarczająco dużo pewności siebie. Tam miałem trochę pecha, ale w ten sposób do Garmisch pojechałem jeszcze bardziej zmobilizowany – zapewnił.

Przed drugą, austriacką częścią TCS to Prevc wydaje się być bliżej końcowej radości. Sam jednak studzi emocje. – Nie sądzę, że tylko ja mogę się bić o zwycięstwo, ponieważ wygrana nigdy nie jest gwarantowana. Teraz mam nadzieję, że będę mógł zaprezentować podobne skoki w Innsbrucku, ponieważ w zeszłym roku nie poszło mi tam zbyt dobrze – podkreślił Słoweniec, który w styczniu ubiegłej zimy na Bergisel zajął 11. miejsce.

 

notowała w Garmisch-Partenkirchen, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz