You are currently viewing Severin Freund: „Mamy swój czas, piszemy własną historię”
Severin Freund (fot. Julia Piątkowska)

Severin Freund: „Mamy swój czas, piszemy własną historię”

Freund Severin press.Ga Pa.2016 fot.Julia .Piatkowska - Severin Freund: "Mamy swój czas, piszemy własną historię"Mimo że przed własną publicznością w Garmisch-Partenkirchen Severin Freund stracił koszulkę lidera Turnieju Czterech Skoczni, to był zadowolony ze swojego występu. Co ciekawe było to dla niego dopiero pierwsze podium w karierze w noworocznym konkursie. – Jestem daleko od skoków, które oddawałem w Falun – przyznał mistrz świata.

 
Freund Severin WC.Innsbruck.2015 lot fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Severin Freund: "Mamy swój czas, piszemy własną historię"
Severin Freund, fot. Julia Piątkowska

Freund, który na półmetku zmagań był wiceliderem ze 133,5-metrowym skokiem, w finale, osiągając 132,5 metra, dpadł na najniższy stopniu podium. Przed nim znaleźli się Peter Prevc oraz Kenneth Gangnes. – Jestem bardzo zadowolony z mojego rezultatu. Każdy, kto zna historię moich wyników na tej skoczni, wie, że nie jest to oczywiste – powiedział podopieczny trenera Schustera, dla którego było to pierwsze w karierze podium na Grosse-Olympiaschanze. – Mój drugi skok nie był tak dobry jak pierwszy, jednak myślę, że robię odpowiednie kroki szybciej, niż miało to miejsce w ubiegłym roku. To jest mój cel – dodał Freund.

27-letni zawodnik zapytany o rywalizację w parze systemu KO z Prevcem, odparł: – To z pewnością był specjalny moment i fani chcieli, żebym wygrał, jednak jeśli chce się odnieść sukces w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, nie chodzi tylko o to, aby wygrywać pojedynki w parach. Trzeba być pewnym też tego, że jeśli się przegra, będzie się kontynuować walkę.

freund severin wc.bischofshofen.15 fot.julia .piatkowska 300x200 - Severin Freund: "Mamy swój czas, piszemy własną historię"
Severin Freund, fot. Julia Piątkowska

Oczywiście nie było niespodzianką to, że Peter skakał tu dobrze, ponieważ on jest w wielkiej formie i jest bardzo stabilnym zawodnikiem. Ja jestem jednak optymistą i wiem, że w kolejnych dwóch konkursach mogę się jeszcze poprawić. Wciąż jestem jednak daleko od tych skoków, które oddawałem w Falun. Muszę złapać większy automatyzm. W tym procesie Peter jest trochę przede mną, ponieważ w jego skokach jest znacznie mniej różnic – powiedział aktualny mistrz świata i dodał:  – Z własnego doświadczenia wiem, jak niewiele brakuje mi do tego ostatniego kroku i dlatego jestem bardzo pewny, jeśli chodzi o kolejne konkursy.

Podczas pokonkursowej konferencji prasowej padło też pytanie dotyczące porównań do czasów wielkiej formy Svena Hannawalda, który w sezonie 2001/2002 wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju. – Nie jest łatwo być cały czas porównywanym z tamtymi czasami, ponieważ one już nie wrócą. My mamy swój własny czas i jesteśmy na najlepszej drodze, aby zapisać naszą własną historię – ocenił z przekonaniem Freund.

 

notowała w Garmisch-Partenkirchen, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz