You are currently viewing Zmiany w składzie Niemców na austriacką część TCS

Zmiany w składzie Niemców na austriacką część TCS

8H7A6520 - Zmiany w składzie Niemców na austriacką część TCSTrener Werner Schuster, który w konkursach rozgrywanych w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen mógł nominować do startu aż trzynastu reprezentantów Niemiec, na austriacką część Turnieju Czterech Skoczni zabierze siedmiu swoich podopiecznych. Z udziałem w prestiżowych zawodach pożegnał się już Marinus Kraus.

 
schuster werner kd 300x200 - Zmiany w składzie Niemców na austriacką część TCS
Werner Schuster, fot. Kata Deak

Zdecydowanym liderem niemieckiej ekipy jest póki co Severin Freund, który w Oberstdorfie triumfował, a w Garmisch-Partenkirchen uplasował się na trzecim miejscu. W klasyfikacji generalnej TCS znajduje się o 8,6 punktu za liderującym Peterem Prevcem. Czołową dziesiątkę zamykają natomiast: Richard Freitag oraz Andreas Wank. W dotychczasowych zmaganiach przed niemiecką publicznością zaprezentowało się 13 zawodników zza naszej zachodniej granicy.

W austriackiej części tournée trener Werner Schuster będzie mógł nominować po 7 swoich podopiecznych do konkursów w Innsbrucku i Bischofshofen. Szkoleniowiec postanowił zostawić sobie możliwość roszady przed wielkim finałem i do Austrii zabrał 8 skoczków. W tym gronie znaleźli się:

  • Severin Freund (2. w PŚ, 2. w TCS),
  • Richard Freitag (7. w PŚ, 9. w TCS),
  • Andreas Wellinger (11. w PŚ, 12. w TSC),
  • Andreas Wank (20. w PŚ, 10. w TCS),
  • Stephan Leyhe (21. w PŚ, 14. w TCS),
  • Michael Neumayer (45. w PŚ, 22. w TCS),
  • Karl Geiger (51. w PŚ, 27. w TCS).
Siegel David CoC.Rovaniemi.2015 fot.Heikki Karjalainen 300x200 - Zmiany w składzie Niemców na austriacką część TCS
David Siegel, fot. Heikki Karjalainen

W porównaniu do poprzednich pucharowych zmagań można przede wszystkim zauważyć brak Marinusa Krausa, który podczas Turnieju wyraźnie obniżył loty, zajmując 36. i 47. miejsce. Po życiowym sukcesie w Ga-Pa (16. miejsce) kolejnej szansy nie dostał także 19-letni David Siegel. Jak swoje decyzje uzasadniał Schuster? – Ostatnio Kraus był zbyt niestabilny. Jego miejsce zajął Michael Neumayer, który zasłużył na tę nominację, ponieważ on zawsze godzi się z sytuacją w kadrze i w Pucharze Kontynentalnym był wzorem do naśladowania. Uważam, że Siegel zaprezentował świetny występ i mam nadzieję, że dał przykład młodemu pokoleniu. Po niepowodzeniu w Oberstdorfie bardzo szybko wyciągnął wnioski. Dla niego celem w tym roku są jednak Mistrzostwa Świata Juniorów i stabilne występy w Pucharze Kontynentalnym – powiedział doświadczony szkoleniowiec.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz