You are currently viewing Stękała o braku kwalifikacji, Kubacki: „Mam konkretny plan na skoki”

Stękała o braku kwalifikacji, Kubacki: „Mam konkretny plan na skoki”

Kubacki Dawid TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska - Stękała o braku kwalifikacji, Kubacki: "Mam konkretny plan na skoki"Dawid Kubacki był dzisiaj solidnym punktem polskiej reprezentacji startującej w Innsbrucku. W treningach i kwalifikacjach plasował się na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki. – Mam konkretny plan na moje skoki i będę go realizował – zapewnił. Niestety awansu do zawodów nie wywalczył Andrzej Stękała, który słabszą próbę uzasadniał timingiem na progu.

 

W treningowych próbach Kubacki plasował się dzisiaj na 18. i 20. miejscu, skacząc 123,5 i 125 metrów. W serii kwalifikacyjnej podopieczny trenera Maciusiaka poszybował 122,5 metra, co dało mu 22. pozycję. 

Kubacki Dawid CoC.Seefeld.2015.lot fot.Julia .Piatkowska 300x204 - Stękała o braku kwalifikacji, Kubacki: "Mam konkretny plan na skoki"
Dawid Kubacki, fot. Julia Piatkowska

Wszystkie moje dzisiejsze skoki były całkiem fajne. Na pewno jeszcze troszeczkę im brakuje i jest w nich co poprawiać, ale myślę, że spokojna praca pozwoli mi na dobre skakanie. Jutro z takim samym nastawieniem podchodzę do konkursu, mam konkretny plan na moje skoki i będę go realizował – powiedział 25-letni zawodnik, który w niedzielę stanie do pojedynku z Norwegiem, Tomem Hilde.

Kubacki opowiedział też o kulisach powołania na drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni, który miał miejsce w Garmisch-Partenkirchen. – Już przed pierwszym konkursem Turnieju wiedzieliśmy, że jakieś zmiany mogą występować. Po zawodach okazywało się, jak sprawa wygląda, więc nominacją bardzo zaskoczony nie byłem. Najbardziej zaskoczony byłem jednak tym, że takiej decyzji nie otrzymałem po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, bo zdążyliśmy wrócić do domu i tak naprawdę o godzinie 22:00 dostałem telefon, że się trzeba pakować, bo rano jest wyjazd.

Zawodnik polskiej kadry B, zapytany o najlepsze noworoczne życzenia, odparł: – Życzyłbym sobie przede wszystkim zdrowia, to kluczowy element. Na resztę jestem w stanie sobie zapracować. Wiadomo też, że zawsze przyda się trochę szczęścia.

Stekala Andrzej TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x201 - Stękała o braku kwalifikacji, Kubacki: "Mam konkretny plan na skoki"
Andrzej Stękała, fot. Julia Piątkowska

Niestety do konkursowej rywalizacji na Bergisel nie zdołał awansować Andrzej Stękała, mimo iż jego treningowe próby były całkiem obiecujące (115,5 i 122,5 metra). W kwalifikacjach polski junior skoczył jednak zaledwie 113 metrów i zajął odległe 53. miejsce. Jak tłumaczył słabszą próbę? – Zbyt wcześnie się odbiłem, próg mi zupełnie nie oddał i dlatego nie było tej odległości. Wiem, że jeśli wyszedłbym z progu w czas, to skok byłby dobry. Niestety to się nie udało. Wiem jednak, co się dzieje, będziemy to poprawiać i jedziemy dalej – powiedział.

Zapytany o powołanie na austriacką część Turnieju Czterech Skoczni, Stękała odparł: – Nie byłem zaskoczony nominacją i już wcześniej wiedziałem, że mogę tu wystartować. Niestety w niemieckich konkursach nie dostałem na to okazji, którą otrzymałem tutaj. Nie wykorzystałem szansy, ale myślę, że nic się nie dzieje. W następnych zawodach na pewno będzie lepiej.

 

rozmawiała w Innsbrucku, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz