You are currently viewing Manuel Fettner dla SkokiPolska: „Kombinezony to sprawa drugorzędna”

Manuel Fettner dla SkokiPolska: „Kombinezony to sprawa drugorzędna”

Fettner Manuel WC.Planica.2015 fot.Julia .Piatkowska - Manuel Fettner dla SkokiPolska: "Kombinezony to sprawa drugorzędna"W obliczu słabszej formy utytułowanych, Gregora Schlierenzauera i Andreasa Koflera, Manuel Fettner wyrósł na jednego z najsolidniejszych podopiecznych trenera Heinza Kuttina. Skoczek znany przede wszystkim z ekwilibrystycznego lądowania podczas Mistrzostw Świata w Predazzo, teraz chce wskoczyć do pucharowej czołówki.

 

Fettner, który tej zimy już dwukrotnie zdołał uplasować się w czołowej dziesiątce konkursowej (w Niżnym Tagilu i Engelbergu) jest na dobrej drodze, aby powrócić do życiowej formy, kiedy to stawał na pucharowym podium (w Oberstdorfie w 2010 r.). Jak sam przyznaje, turniejową rywalizację na Bergisel traktuje specjalnie.

Konkursy Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku są dla mnie zawsze czymś wyjątkowym, bo właśnie stąd pochodzę. Atmosfera jest tutaj fantastyczna. To bez znaczenia jak dobre były moje występy w tegorocznej odsłonie turnieju do tej pory. W tym momencie jestem bardzo zmotywowany przed startem tutaj.  Chciałbym utrzymać swój dotychczasowy poziom i osiągać coraz lepsze rezultaty – zapewnił i dodał: – Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, które towarzyszą moim startom w Innsbrucku jest obecność rodziny i przyjaciół.

Austriaka zapytaliśmy także o kontrowersyjne kombinezony, których używają najlepsze nacje. – Nie mam żadnego zdania na temat pogłosek o „ulepszonych kombinezonach” Niemców i Słoweńców, nie zaprzątam sobie tym głowy. Każdy skoczek ma jednak tak naprawdę inny kombinezon, który pasuje do jego ciała. Najważniejsze to dać z siebie wszystko, skupić się na dobrych skokach, a kombinezony to sprawa drugorzędna – powiedział.

 

rozmawiała w Innsbrucku, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz