You are currently viewing Stoch trenuje w Ramsau, Maciusiak: „Celem kadry B jest Puchar Świata”

Stoch trenuje w Ramsau, Maciusiak: „Celem kadry B jest Puchar Świata”

Maciusiak Kruczek Innsbruck.2016 fot.J.Piatkowska - Stoch trenuje w Ramsau, Maciusiak: "Celem kadry B jest Puchar Świata"Występy polskich skoczków w Pucharze Świata wciąż są poniżej oczekiwań zarówno kibiców, jak i samych zawodników. W związku z tym Kamil Stoch trenował dziś na normalnej skoczni w Ramsau. Jeśli spojrzeć jednak na skład biało-czerwonej reprezentacji, prym wiodą reprezentanci kadry B prowadzonej przez Macieja Maciusiaka.

 
Stoch Kamil TCS.Oberstdorf.2015.kwal fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Stoch trenuje w Ramsau, Maciusiak: "Celem kadry B jest Puchar Świata"
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Po zawodach w Innsbrucku, w których pucharowe punkty zdobyli Kamil Stoch, Stefan Hula i Dawid Kubacki, ten pierwszy wraz z trenerem Łukaszem Kruczkiem udał się do austriackiego Ramsau, aby tam na normalnej skoczni oddać kilka treningowych prób, które miały pomóc w poprawie techniki. – Kamil skakał w Ramsau razem z chłopakami z kadry B, którzy nie startowali w zawodach Turnieju Czterech Skoczni – powiedział nam trener Maciej Maciusiak, który dzisiaj dotarł do Bischofshofen, gdzie w środę odbędzie się finałowy konkurs 64. Turnieju Czterech Skoczni.

Na skoczni im. Paula Ausserleitnera wystąpi pięciu Polaków, wśród których obok Stocha trenującego w kadrze A będzie czterech podopiecznych Macieja Maciusiaka z kadry B. – O to nam chodziło, całe lato o to walczyliśmy i po to trenowaliśmy. Nie kryliśmy się z tym, że naszym celem w kadrze B będą starty w Pucharze Świata. Stworzyliśmy sobie fajną atmosferę. Nie chcę nas jednak dzielić na kadrę A i B, jesteśmy jedną reprezentacją – zapewnił szkoleniowiec.

Stekala Andrzej TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x201 - Stoch trenuje w Ramsau, Maciusiak: "Celem kadry B jest Puchar Świata"
Andrzej Stękała, fot. Julia Piątkowska

Jedną z największych pozytywnych niespodzianek tej zimy jest 20-letni Andrzej Stękała, który w debiutanckim sezonie zdobył pucharowe punkty i sam przyznał, że liczył na powołanie na całe prestiżowe niemiecko-austriackie tournée. – Andrzejowi należał się start w Turnieju. Zrobił w tym roku wielki postęp. Jeszcze w lecie praktycznie nic mu nie wychodziło i męczył się na skoczni, jednak byliśmy konsekwentni, realizowaliśmy plan. Stękała fajnie rozpoczął cały sezon i teraz pozostaje mu bawić się skokami i na luzie podchodzić do każdego konkursu. Szkoda trochę jego kwalifikacyjnego skoku w Innsbrucku, bo przy dobrym skoku było go stać na punkty Pucharu Świata – powiedział Maciusiak.

Solidnym punktem biało-czerwonej kadry jest także równo skaczący Stefan Hula. Jak występy 29-latka ocenia jego trener? – Jestem bardzo zadowolony ze Stefana Huli, bo wielu trenerów i działaczy już go przekreślało, a on swoją swoją konsekwencją i zamiłowaniem do tego sportu udowodnił, że można, uwierzył we własne siły – przyznał.

DSC 00231 300x200 - Stoch trenuje w Ramsau, Maciusiak: "Celem kadry B jest Puchar Świata"
Stefan Hula, fot. Bartosz Leja

O formie Dawida Kubackiego i Macieja Kota, którzy startują od początku sezonu, Maciusiak mówi krótko: – Maciek ma dobre treningowe skoki, ale brakuje jednego fajnego konkursu, żeby to poszło do przodu. Pokazuje, że może nie jest w super formie, ale skacze stabilnie. Dawid prezentuje się bardzo solidnie choć wciąż z małymi błędami, ale już idzie w dobrym kierunku. Po Innsbrucku był zadowolony. Do hurraoptymizmu jednak brakuje jeszcze dużo.

Zapytany o presję, która jest nakładana na prezentującą się poniżej oczekiwań polską kadrę, 33-letni szkoleniowiec odparł: – Czujemy się normalnie, jak przy każdych zawodach. Wiadomo, że chciałoby się, aby było lepiej, ale atmosfera jest w porządku. Walczymy dalej.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz