You are currently viewing Nowe plany Kruczka, Stoch odpuści Willingen na rzecz treningu (aktualizacja)

Nowe plany Kruczka, Stoch odpuści Willingen na rzecz treningu (aktualizacja)

11079571 708069375968037 8485823513887939741 n - Nowe plany Kruczka, Stoch odpuści Willingen na rzecz treningu (aktualizacja)Nie było mowy o wycofywaniu Kamila Stocha z Turnieju Czterech Skoczni, jednak po dwóch sesjach treningowych w Ramsau trener Kruczek zdecydował, że dwukrotny mistrz olimpijski nie pojawi się na Muehlenkopfschanze w niemieckim Willingen. Co zamiast startów? Spokojny trening w Szczyrku Skalite albo Planicy. Sprawa jest otwarta.

 

Jak informował rano na Twitterze i w Przeglądzie Sportowym Robert Błoński, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że w Willingen Kamil Stoch nie wystąpi, chyba że jego dyspozycja ulegnie znacznej poprawie już w Bichofshofen. Jeśliby jednak tak się nie stało, a trudno oczekiwać, by dwie sesje treningowe w Ramsau odmieniły naszego najlepszego skoczka, to zamiast zmagań w Niemczech Łukasz Kruczek wybierze dla swojego podopiecznego spokojne sesje treningowe.

Aktualizacja: Informacja o absencji Stocha w zawodach Pucharu Świata w Willingen (9-10 stycznia) jest już potwierdzona przez trenera Kruczka.

Gdzie potrenuje dwukrotny mistrz olimpijski? Sprawa jest otwarta, jednak najprawdopodobniej pozostaną w Polsce – gotowa jest skocznia Skalite w Szczyrku.

8H7A0226 300x200 - Nowe plany Kruczka, Stoch odpuści Willingen na rzecz treningu (aktualizacja)
Łukasz Kruczek, fot. Julia Piątkowska

Trenerzy mają jednak i plan awaryjny, na wypadek gdyby jednak pogoda w Beskidach uległa niespodziewanej zmianie, a ujemne temperatury zastąpiły te powyżej zera. Wtedy to obiektami, które mają odmienić dyspozycję mistrza świata z Predazzo, będą skocznie w słoweńskiej Planicy, gdzie obecnie trenuje kadra juniorów Roberta Matei. Jak informuje Robert Błoński, decyzje sztabu szkoleniowego o odpuszczeniu startów w Willingen (także i ze względu na niepewną aurę) są podejmowane za całkowitą zgodą i poparciem samego Stocha. Wszystko po to, by przygotować się do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Lotach, a przede wszystkim konkursów na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.

Ostateczne wieści o składach biało-czerwonych nie tylko na konkursy w Willingen, ale też na Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen, które już w najbliższy weekend (9-10 stycznia), poznamy po finale Turnieju Czterech Skoczni na skoczni im. Paula Ausserleitnera.

 

źródło: przegladsportowy.pl

 

Dodaj komentarz