You are currently viewing Peter Prevc: „To był niesamowity dzień, kiedy się skończy, natychmiast zasnę”

Peter Prevc: „To był niesamowity dzień, kiedy się skończy, natychmiast zasnę”

Prevc Peter Golden.Eagle .2016 press fot.Julia .Piatkowska - Peter Prevc: "To był niesamowity dzień, kiedy się skończy, natychmiast zasnę"23-letni Peter Prevc, który do tej pory w imprezach najwyższej rangi zajmował drugie lub trzecie miejsca, nareszcie do swojego bogatego sportowego dorobku będzie mógł dopisać zwycięskie trofeum. Słoweniec w Bischofshofen postawił kropkę nad i, triumfując w Turnieju Czterech Skoczni. – Jestem w najwyższej formie – przyznał bez ogródek.

 

Prevc zwyciężył w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen, później triumfował w Innsbrucku, a dzisiaj, skacząc 139 i 142,5 metra, okazał się najlepszy w Bischofshofen. Znakomitymi występami zapewnił sobie końcowy triumf.

Prevc Peter WC.Klingenthal.2015.lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Peter Prevc: "To był niesamowity dzień, kiedy się skończy, natychmiast zasnę"
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

To był dla mnie niesamowity dzień, było tyle słoweńskich flag… To było coś, co pozwala osiągać coraz więcej, lepiej się motywować i koncentrować, a później oddawać bardzo dobre skoki. Jestem w najwyższej formie i uważam, że mój wpływ na skoki narciarskie w Słowenii jest naprawdę duży – komentował po zawodach.

Do wspomnianych zwycięstw, podopieczny trenera Gorana Janusa dorzucił trzecie miejsce zajęte w Oberstdorfie. Tym samym Słoweńcowi nieco zabrakło do powtórzenia wyczynu Svena Hannawalda, który w sezonie 2001/2002 wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju. – Trochę o tym myślę, ale jeśli ktoś przed Turniejem powiedziałby mi, że wygram trzy z czterech konkursów, powiedziałbym, że będzie to niezwykle trudne. Teraz mam jednak trzy triumfy… Tak naprawdę trudno jest wygrać każdy jeden konkurs, a co dopiero wszystkie w Turnieju Czterech Skoczni. Wszystko jest jednak możliwe w przyszłości – powiedział.

Prevc Peter Bischofshofen.2016.4HT fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Peter Prevc: "To był niesamowity dzień, kiedy się skończy, natychmiast zasnę"
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Jak się okazuje, turniejowy maraton dał się Słoweńcowi we znaki. – Przez ostatnie trzy dni praktycznie nie spałem i tej nocy pewnie też zbytnio nie pośpię, ponieważ teraz mamy co świętować – przyznał ze śmiechem i od razu dodał: – Teraz nie jestem jeszcze zmęczony, ponieważ jest wiele rzeczy, które mnie od tego zmęczenia odciągają. Kiedy wszystko już się zakończy i wykonam moje obowiązki, natychmiast zasnę. Turniej Czterech Skoczni jest bardzo wyczerpujący.

Podczas konferencji prasowej padło też pytanie dotyczące formy… Austriaków i rzekomego kryzysu w kadrze Heinza Kuttina. Jak zareagował na nie Peter Prevc? – Nie powiedziałbym czegoś takiego, ponieważ jeśli austriacki zawodnik jest na trzecim miejscu, to według mnie świetne osiągnięcie – powiedział, chwaląc wyczyn Michaela Hayboecka.

Zapytany o najbliższe sportowe cele, świeżo upieczony triumfator Turnieju Czterech Skoczni odparł: – Moim następnym celem jest Willingen, a tak naprawdę… każdy następny skok jest dla mnie celem. Chcę utrzymać formę na wysokim poziomie i cieszyć się tym sportem. Myślę, że konkursy w Willingen będą bardzo trudny, szczególnie od strony fizycznej. Tam jednak wszyscy zaczynamy ponownie od zera.

 

korespondencja z Bischofshofen, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz