You are currently viewing Wolny w kadrze na PŚ w Willingen, Kubacki poskacze w Ga-Pa
Jakub Wolny (fot. Bartosz Leja)

Wolny w kadrze na PŚ w Willingen, Kubacki poskacze w Ga-Pa

Wolny Jakub lot trening zakopane.2015 fot.Bartosz.Leja  - Wolny w kadrze na PŚ w Willingen, Kubacki poskacze w Ga-Pa

Znamy skład kadry polskiej na pucharowe zawody w Willingen. Łukasz Kruczek ogłosił go jeszcze przed konkursem w BischofshofenTak jak przewidywano w kuluarach w zawodach na Mühlenkopfschanze nie weźmie udziału Kamil Stoch, który wróci do Polski by w spokoju przygotować formę na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Kulm (14-17 stycznia).

Zyla Piotr Planica Julka 300x200 - Wolny w kadrze na PŚ w Willingen, Kubacki poskacze w Ga-Pa
Piotr Żyła, fot. Julia Piątkowska

Razem z Piotrem Żyłą i Klemensem Murańką dwukrotny mistrz olimpijski będzie przygotowywał się do Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, które tydzień później odbędą się na Kulm. – Od czwartku będę na treningach w Szczyrku z Klemensem Murańką oraz Piotrkiem Żyłą. Później dołączy do nas Kamil – powiedział Robertowi Błońskiemu trener Kruczek.

W Niemczech, pod okiem trenera Macieja Maciusiaka skoczą pozostali zawodnicy z pierwszej drużyny. Będą to Stefan Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała. Dołączą do nich Jan Ziobro i powracający po ponad roku przerwy w PŚ Jakub Wolny.

Znamy też nazwiska skoczków, którzy w trakcie weekendu zaprezentują się w Pucharze Kontynentalnym w Garmisch-Partenkirchen. Będą to: Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł i jeden junior - Przemysław Kantyka.

Na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Austrii, skoczkowie wyruszą w następną środę. Trener Kruczek poda skład reprezentacji do następnego poniedziałku.

 

źródło: Przegląd Sportowy

 

Dodaj komentarz