You are currently viewing TCS Bischofshofen: Dziś wielki finał, czy ktoś dogoni Prevca? (relacja live)

TCS Bischofshofen: Dziś wielki finał, czy ktoś dogoni Prevca? (relacja live)

Bischofshofen Golden.Eagle fot.Julia .Piatkowska - TCS Bischofshofen: Dziś wielki finał, czy ktoś dogoni Prevca? (relacja live)

Za nami są ostatnie w tym sezonie turniejowe kwalifikacje, które zostały rozegrane w Bischofshofen. Znamy już zatem rozkład zawodników w parach systemu KO, którzy już dziś zmierzą się w konkursie głównym i powalczą o awans do wielkiego finału. Wyjątkowe emocje czekają nas podczas pięciu „polskich” pojedynków.

 
Prevc Peter lot.WC .Planica.2013 2 fot.Stefan.Piwowar 300x199 - TCS Bischofshofen: Dziś wielki finał, czy ktoś dogoni Prevca? (relacja live)
Peter Prevc, fot. Stefan Piwowar

Przed nami wielki finał 64. Turnieju Czterech Skoczni, czyli zmagania na dużej skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen. Końcową wygraną w kieszeni zdaje się mieć Peter Prevc, który ma 19,7 punktu przewagi nad Severinem Freundem, który po upadku w Innsbrucku wczoraj nie pojawił się na belce startowej. Zadanie wyprzedzenia Słoweńca może się okazać dla niego niemożliwe. Niezwykle pasjonująco zapowiada się natomiast walka Kennetha Gangnesa i Michaela Hayboecka o trzeci stopień podium. Norweg po sześciu konkursowych skokach ma nad Austriakiem zaledwie 1,2 punktu przewagi i tak naprawdę wszystko jest dzisiaj możliwe. Za Gangnesem przemawia wielka forma, którą udowodnił już wczoraj lotem na 143,5 metra oraz wygranymi kwalifikacjami. Hayboeckowi z pewnością sprzyjać może znajomość obiektu oraz rodzima publiczność.

Klasyfikacja generalna 64. TCS >>>

Kamil Stoch WSC.Falun .normal.hill fot.Julia .Piatkowska 300x200 - TCS Bischofshofen: Dziś wielki finał, czy ktoś dogoni Prevca? (relacja live)
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Podobnie jak w poprzednich pucharowych zmaganiach, wielką niewiadomą jest forma polskich skoczków. Dla najwyżej sklasyfikowanego w Turnieju Kamila Stocha (18. miejsce), konkurs w Bischofshofen będzie ostatnim przed treningową przerwą – później dwukrotnego mistrza olimpijskiego zobaczymy już podczas Mistrzostw Świata w lotach. Przedtem czeka go jednak jeszcze rywalizacja w parze KO z Czechem Janem Maturą. Nadzieję może być dla nas równa dyspozycja doświadczonego Stefana Huli, który zmierzy się dziś z Niemcem Karlem Geigerem. O awans do finału powalczą także regularnie startujący w PŚ: Maciej Kot (z Niemcem Richardem Freitagiem) oraz Dawid Kubacki (z Austriakiem Manuelem Poppingerem). Drugie pucharowe punkty w karierze będzie się starał wywalczyć Andrzej Stękała, którego czeka walka z kolejnym podopiecznym Wernera Schustera – Stephanem Leyhe.

Przeszkodą w rozegraniu turniejowego finału nie będzie z pewnością pogoda. Wiatr w Bischofshofen będzie minimalny (ok. 0,8 m/s). Możemy się zatem spodziewać sprawiedliwej sportowej rywalizacji.

 

Początek środowych zawodów na Paul-Ausserleitner-Schanze już o godz. 17:00. Wcześniej zawodników czeka seria próbna (od godz. 15:30). Transmisja zawodów będzie dostępna na TVP 1 oraz Eurosporcie 1. Zapraszamy też na tekstową relację live na SkokiPolska.pl oraz na lajfy.com.

 

Tekstowa relacja live (FIS):

 

Informacje na bieżąco na Twitterze:

 

Lista startowa konkursu TCS w Bischofshofen:

BIB
Zawodnik (kraj)
Zawodnik (kraj)
BIB
26
Stefan Hula POL
Karl Geiger GER
25
27
Taku Takeuchi JPN
Manuel Fettner AUT
24
28
Anders Fannemel NOR
Tom Hilde NOR
23
29
Michael Neumayer GER
Anze Lanisek SLO
22
30
Jan Matura CZE
Kamil Stoch POL
21
31
Jurij Tepes SLO
Andreas Wank GER
20
32
Dawid Kubacki
Manuel Poppinger AUT
19
33
Gregor Deschwanden SUI
Daniel-Andre Tande NOR
18
34
Ronan Lamy Chappuis FRA
Vincent Descombes Sevoie FRA
17
35
Mackenzie Boyd-Clowes CAN
Andreas Stjernen NOR
16
36
Denis Kornilow RUS
Daiki Ito JPN
15
37
Lukas Hlava CZE
Simon Ammann SUI
14
38
Maciej Kot POL
Richard Freitag GER
13
39
Kento Sakuyama JPN
Domen Prevc SLO
12
40
Andrzej Stękała POL
Stephan Leyhe GER
11
41
Philipp Aschenwald AUT
Stefan Kraft AUT
10
42
Marcus Schiffner AUT
Jakub Janda CZE
9
43
Shoehei Tochimoto JPN
Joachim hauer NOR
8
44
Andreas Kofler AUT
Johann Andre Forfang NOR
7
45
Clemens Aigner AUT
Roman Koudelka CZE
6
46
Florian Altenburger AUT
Noriaki Kasai JPN
5
47
Vladimir Zografski BUL
Andreas Wellinger GER
4
48
Elias Tollinger AUT
Michael Hayboeck AUT
3
49
Anze Semenic SLO
Peter Prevc SLO
2
50
Severin Freund GER
Kenneth Gangnes NOR
1
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz