You are currently viewing Gregor Schlierenzauer kończy sezon i zawiesza sportową karierę!

Gregor Schlierenzauer kończy sezon i zawiesza sportową karierę!

Schlierenzauer Gregor Zakopane fot.S.Piwowar - Gregor Schlierenzauer kończy sezon i zawiesza sportową karierę!Po bardzo słabych występach na początku tego sezonu i nieudanej próbie powrotu na 64. Turniej Czterech Skoczni jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii, Gregor Schlierenzauer, postanowił podjąć decyzję o wcześniejszym zakończeniu sezonu i tym samym zawieszeniu sportowej kariery. A wszystko to w dniu swoich 26. urodzin.

 

– Zdecydowałem, że nie wystartuję w Mistrzostwach Świata w Lotach narciarskich, a także w konkursach do końca sezonu. Obie decyzje nie były dla mnie łatwe, ale muszę wyznać, że bagaż doświadczeń, który ze sobą noszę, stał się po prostu zbyt trudny do uniesienia – pisze Schlierenzauer na swoim blogu i dodaje: – Chcę podziękować za taką możliwość Heinzowi Kuttinowi, trenerom, menedżerom oraz Austriackiemu Związkowi Narciarskiemu. Oni wykonują bardzo dobrą pracę, mają mnóstwo energii, zrozumienia i akceptacji dla tej decyzji. Nie mogą jednak za mnie skakać – za mój sportowy kryzys jestem odpowiedzialny wyłącznie ja.

Jak przyznał Austriak, na jego decyzję złożyły się także przyczyny pozasportowe. – Po dziesięciu latach w profesjonalnym sporcie robię czasowo nieokreśloną przerwę i chcę wydostać się z centrum uwagi. Medialne nagłówki powinny obejmować przede wszystkim przekaz sportowy, jednak ostatnio moje życie prywatne stało się przedmiotem dyskusji, co bardzo mnie rozczarowało. Zdaję sobie sprawę, że jako profesjonalny sportowiec mam obowiązki, ale uważam, że pojawił się brak szacunku do mnie – wyjawił

Zawsze cieszyło mnie, że mogę przez bloga dawać fanom większy wgląd do moich sportowych wyzwań i dlatego kibicom chcę podziękować za świetne wsparcie. Mam nadzieję, że to zrozumiecie – wyraził nadzieję Schlierenzauer i wspomniał także o przyszłości: – Nie wiem, kiedy, ale powrócę. Świadomie nie mówię całkowitej rezygnacji. Tu i teraz po prostu nie wiem, co przyniesie przyszłość, ogień może znowu zapłonie, a je bez presji czasu zobaczę, gdzie będą kontynuowane moje życiowe ścieżki.

Warto przypomnieć, że Gregor Schlierenzauer to jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii, najbardziej utytułowany skoczek pod względem pucharowych zwycięstw, których wywalczył aż 53. Na swoim koncie ma także dwie Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz dwie Małe Kryształowe Kule za PŚ w lotach. Dwukrotnie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, w bogatym dorobku ma również tytuł mistrza świata w lotach narciarskich oraz mistrza świata w narciarstwie klasycznym. Jest również medalistą olimpijskim. Miejmy nadzieję, że 26-latek upora się z wątpliwościami i problemami i będzie nam jeszcze dane zobaczyć go na skoczni.

 

źródło: schlieri.at

 

Dodaj komentarz