You are currently viewing Mocny skład Niemców na Puchar Świata w Willingen

Mocny skład Niemców na Puchar Świata w Willingen

8H7A0026 - Mocny skład Niemców na Puchar Świata w WillingenTurniej Czterech Skoczni, tak istotny dla niemieckich kibiców, zakończył się drugim miejscem Severina Freunda, który nadal jest kandydatem do pokonania Petera Prevca. Najbliższą okazją do sportowej walki ze Słoweńcem będą zbliżające się konkursy Pucharu Świata na dużej skoczni w Willingen. Poskacze tam siedmiu podopiecznych Wernera Schustera.

 

Drugie miejsce Freunda w obliczu fenomenalnej formy Prevca jest osiągnięciem znakomitym. Niemcy będą musieli jednak poczekać jeszcze co najmniej rok na kolejny turniejowy triumf, który nawiąże do sukcesu Svena Hannawalda z sezonu 2001/2002. Dodajmy, że w tegorocznej edycji touru w czołowej dziesiątce, na 9. i 10. lokacie, uplasowali się Richard Freitag i Andreas Wank. Zawiódł nieco młody i utalentowany Andreas Wellinger.

W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen trener Werner Schuster miał okazję przetestować niemiecką grupę krajową, w której wystartowali m.in. 19-letni David Siegel i 36-letni Michael Neumayer. Tuż po TCS szkoleniowiec podjął decyzję dotyczącą składu kadry na zbliżające się zawody Pucharu Świata na Muehlenkopfschanze w Willingen. Wśród szczęśliwców znaleźli się:

  • Severin Freund (2. miejsce w PŚ 15/16),
  • Richard Freitag (6. miejsce w PŚ 15/16),
  • Andreas Wellinger (11. miejsce w PŚ 15/16),
  • Andreas Wank (16. miejsce w PŚ 15/16),
  • Stephan Leyhe (23. miejsce w PŚ 15/16),
  • Michael Neumayer (46. miejsce w PŚ 15/16),
  • Karl Geiger (51. miejsce w PŚ 15/16).

Tym samym przedłuża się pucharowa przerwa słabiej dysponowanego w Turnieju Czterech Skoczni Marinusa Krausa, kolejnej szansy nie dostanie też wspomniany David Siegel. Dodajmy, że w czasie najbliższego weekendu, nasi zachodni sąsiedzi nie będą mogli wystawić sześcioosobowej grupy krajowej, ponieważ tę możliwość wykorzystali niedawno na Schattenbergschanze i Grosse-Olympiaschanze.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznych konkursach na największej "dużej" skoczni narciarskiej na świecie, usytuowanej właśnie w Willingen, najlepiej z Niemców prezentował się nie kto inny, tylko Severin Freund. Skoczek z Waldkirchen zajmował trzecią i pierwszą pozycję. W rywalizacji drużynowej Niemcy byli na drugim miejscu, ustępując tylko Słoweńcom. Tym razem zawodników czeka jeden konkurs indywidualny i jeden drużynowy.

Pełny program PŚ w Willingen >>

 

źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz