You are currently viewing Powrót w składzie Norwegów na PŚ, kolejna szansa Graneruda

Powrót w składzie Norwegów na PŚ, kolejna szansa Graneruda

Granerud Halvor Egner TCS.Ga Pa.2016 lot fot.Julia .Piatkowska - Powrót w składzie Norwegów na PŚ, kolejna szansa GranerudaPo zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni najlepsi skoczkowie świata nie mają chwili wytchnienia, gdyż od piątku czekają ich kolejne zawody Pucharu Świata w Willingen. Trener Norwegów Alexander Stoeckl podał nazwiska zawodników, którzy wystąpią na Mühlenkopfschanze. W kadrze ponownie znalazł się Halvor Egner Granerud, który zastąpi Toma Hilde.

 
IMG 5558 - Powrót w składzie Norwegów na PŚ, kolejna szansa Graneruda
Kenneth Gangnes, fot. Julia Piątkowska

Mimo świetnego początku sezonu i sporych nadziei związanych z niemiecko-austriackim tournée żadnemu z Norwegów nie udało się stanąć na podium jego klasyfikacji. Najbliżej był Kenneth Gangnes, który do ostatniego skoku walczył o trzecie miejsce z Michaelem Hayboeckiem, ale ostatecznie przegrał rywalizację z Austriakiem i musiał zadowolić się czwartym miejscem. Poza nim w pierwszej „10” znaleźli się jeszcze Johann Andre Forfang (6. pozycja) oraz Anders Fannemel (8. pozycja).

Hilde Tom WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Powrót w składzie Norwegów na PŚ, kolejna szansa Graneruda
Tom Hilde, fot. Julia Piątkowska

Bardzo szybko Norwegowie będą mieli okazję na rewanż, powrót na pucharowe podium i poprawę nastrojów. W sobotę w Willingen odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę zawody indywidualne. Oprócz wspomnianej trójki szansę otrzymali także Daniel-Andre Tande, Andreas Stjernen, Joachim Hauer oraz Granerud. 

W Innsbrucku i Bischofschofen w reprezentacji Norwegii wystąpił Tom Hilde, który dobrze spisywał się w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu. W Innsbrucku udało mu się zdobyć punkty i zająć 17. miejsce, ale w zawodach kończących Turniej spisał się już dużo gorzej i nie udało mu się przebrnąć przez pierwszą serię. W związku z tym szkoleniowiec Norwegów Alexander Stoeckl postanowił ponownie dać szansę młodemu Granerudowi.

Skład Norwegów na PŚ w Willingen:

  • Kenneth Gangnes (3. miejsce w PŚ 15/16),
  • Johann Andre Forfang (5. miejsce w PŚ 15/16),
  • Daniel-Andre Tande (8. miejsce w PŚ 15/16),
  • Andreas Stjernen (13. miejsce w PŚ 15/16),
  • Anders Fannemel (14. miejsce w PŚ 15/16),
  • Joachim Hauer (17. miejsce w PŚ 15/16),
  • Halvor Egner Granerud (nieklasyfikowany).

Podczas zeszłorocznych konkursów w Willingen najlepszym reprezentantem kraju Wikingów był Rune Velta (4. i 2. miejsce), jednak jak wiemy, w tym sezonie forma mistrza świata nie pozwala na dobre występy nawet w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W rywalizacji drużynowej Norwegowie będą chcieli z pewnością poprawić zajętą przed rokiem trzecią lokatę.

Więcej informacji o PŚ w Willingen 2016 >>>

 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz