You are currently viewing Kwoty startowe na kolejny period PŚ, Polacy zyskują dodatkowe miejsce

Kwoty startowe na kolejny period PŚ, Polacy zyskują dodatkowe miejsce

Kubacki Dawid J.Bodzianny - Kwoty startowe na kolejny period PŚ, Polacy zyskują dodatkowe miejscePo rozegraniu konkursów Pucharu Świata w Willingen zakończył się czwarty period tego sezonu. W związku z tym na kolejny, który będzie obejmował konkursy Pucharu Świata w Zakopanem i Sapporo, obowiązywać będą nowe kwoty startowe. Dla Polski będzie to oznaczało możliwość wystawienia 6 reprezentantów, czyli o jednego więcej niż dotychczas.

 

W piątym periodzie sezonu 2015/2016 siedmiu zawodników do zmagań w Pucharze Świata będą mogli zgłosić jedynie Austriacy, którzy zyskali tym samym 2 dodatkowe miejsca. Niemcy, Norwegowie oraz Słoweńcy stracili najwyższą kwotę startową i podobnie jak Polacy, a także Japończycy, którzy utrzymali swój stan posiadania, będą mogli wystawić do zawodów po 6 skoczków. Wyższy polski limit jest zasługą bardzo dobrych występów w Pucharze Kontynentalnym w wykonaniu Dawid Kubackiego, który podczas tego weekendu w Garmisch-Partenkirchen plasował się na 5. i 2. lokacie.

Powyższe limity będą obowiązywać w czasie zawodów Pucharu Świata w Zakopanem (23-24 stycznia) oraz w japońskim Sapporo (30-31 stycznia). Podczas nadchodzących mistrzostw świata w lotach narciarskich, które w dniach 15-17 stycznia odbędą się w austriackim Tauplitz, każda z reprezentacji będzie mogła wystawić do kwalifikacji czterech skoczków. Wyjątkiem będzie ekipa niemiecka, której przysługiwać będzie pięcioosobowa kwota. Jest to oczywiście zasługa obrońcy tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat z Harrachova, Severina Freunda.

 

Limity startowe na 5. period PŚ 2015/2016:

Rerezentacja
Kwota
Austria
7
Japonia
6
Niemcy
6
Norwegia
6
Polska
6
Słowenia
6
Czechy
4
Rosja
4
Szwajcaria
4
Finlandia
3
Francja
3
Inne reprezentacje
2
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz