You are currently viewing LOTOS Cup Szczyrk: Drugi dzień rywalizacji za nami, skakali we mgle (fotorelacja)

LOTOS Cup Szczyrk: Drugi dzień rywalizacji za nami, skakali we mgle (fotorelacja)

IMG 1171 2 - LOTOS Cup Szczyrk: Drugi dzień rywalizacji za nami, skakali we mgle (fotorelacja)Za nami drugi dzień rywalizacji w zawodach z cyklu LOTOS Cup 2016. Tym razem skokom w Szczyrku Skalitem towarzyszyła mglista i deszczowa aura, jednak to nie przeszkodziło młodym sportowcom w osiąganiu dobrych rezultatów. Bardzo ciekawie układa się walka o żółtą koszulkę lidera LOTOS Cup, zwłaszcza w kategoriach Junior D oraz Junior E.

 

Bardzo dobrze na skoczni HS-44 w Szczyrku zaprezentował się nieobecny wczoraj Jan Rzadkosz z TS Wisły Zakopane, który pewnie wygrał rywalizację w kategorii junior E. Trochę się wczoraj zdenerwowałem, bo nie miałem licencji, dlatego w sobotę musiałem jechać jeszcze na badania do Bielska, aby zdążyć do niedzielnego konkursu. Wiem jednak, że wczoraj stać mnie było na dobry rezultat i bardzo dobre noty, dzisiaj właśnie pokazałem, na co było mnie stać – opowiada najmłodszy niedzielny zwycięzca. Moje skoki były bardzo dobre, tylko ten do kombinacji wyszedł mi taki średni, bo chciałem uzyskać jak największą przewagę czasową. Ogólnie mogę jednak powiedzieć, że cztery te skoki wszystkie były bardzo dobre i cieszę się, że fajnie poszło mi w tych zawodach – mówił z uśmiechem na twarzy Jan Rzadkosz. Srebrny medal wywalczył dzisiaj Mateusz Chraścina z klubu LKS Olimpia Goleszów, natomiast na najniższym stopniu podium stanął dotychczasowy lider, zawodnik WSS Wisły Wiktor Szozda. W klasyfikacji generalnej mamy teraz dwóch liderów – Szozdę i Chraścinę.

Wyniki w kategorii junior E >>

Ponownie na najwyższy stopień podium powróciła najlepsza zawodniczka ostatniego sezonu w kategorii młodziczekPaulina Cieślar. Skoczkini z WSS Wisła w Wiśle pewnie pokonała reprezentantkę Łotwy Elizabete Stankevica, natomiast brązowy medal zdobyła triumfatorka sobotniego konkursu – Sabina Król. Cieślar objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Król o 20 punktów.

Wyniki w kategorii młodziczek >>

Bardzo zacięta była walka o miejsca na podium w kategorii junior D. Zwyciężył zawodnik TS Wisły Zakopane Adam Niżnik, który zaledwie o 0,1 punktu wyprzedził Bartłomieja Klimowskiego z PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast trzecie miejsce zajął Jan Habdas z LKS Klimczok Bystra, który stracił do triumfatora niespełna dwa punkty. Po dzisiejszym konkursie czuję duży niedosyt, ale co zrobić. Taki sport. Zabrakło pewnie troszeczkę szczęścia, bo skoki były dobre, chociaż są jeszcze jakieś małe niuanse, które trzeba poprawić – ocenia Bartłomiej Klimowski.Warunki były dzisiaj dobre. Jak wstałem rano, to spodziewałem się, że będzie dużo gorzej, bo padał deszcz i była mgła. Jednak panowie na skoczni spisali się znakomicie, bo zeskok był dobry, tory również, także wszystko było fajne – dodaje 14-latek. Dla mnie ten weekend był super. W ogóle nie spodziewałem się, że mogę walczyć z najlepszymi zawodnikami z mojego rocznika, a wyszło tak, że akurat mogę i wywalczyłem dobre lokaty, bo dwukrotnie byłem drugi – cieszy się zawodnik PKS Olimpijczyk Gilowice. Dzięki drugiemu miejscu w klasyfikacji generalnej Klimowski zrównał się punktami z liderem LOTOS Cup Janem Habdasem.

Wyniki w kategorii junior D >>

Po raz drugi bezkonkurencyjny w kategorii junior C okazał się Tomasz Pilch. Siostrzeniec Adama Małysza o prawie 10 punktów pokonał Kacpra Stosela z AZS-u Zakopane. Natomiast brązowy medal ponownie wywalczył Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra.

Wyniki w kategorii junior C >>

W kategorii juniorek kolejne zwycięstwo w zawodach LOTOS Cup odniosła Kinga Rajda z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Reprezentantka Kadry Kobiet w skokach narciarskich o ponad 24 punkty pokonała swoją koleżankę z Kadry Magdalenę Pałasz, a na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Szwab.

Wyniki w kategorii juniorek >>

Rywalizację w kategorii junior B zdominował Dawid Jarząbek. Reprezentant kadry juniorskiej oraz zawodnik klubu TS Wisła Zakopane drugi raz w ten weekend stanął w Szczyrku na najwyższym stopniu podium i tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Srebrny medal wywalczył Ukrainiec Stepan Pasichnyk, natomiast trzeci był zawodnik klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk – Dawid Krupa.

Wyniki w kategorii junior B >>

Bardzo dobrą formę w ten weekend na skoczni HS-106 w Szczyrku prezentował Łukasz Podżorski, który w niedzielę odniósł pewne zwycięstwo w zawodach w kategorii junior A. Konkurs bardzo fajny, tylko mgła była i troszkę to przeszkodziło w skakaniu, aczkolwiek pierwszy skok oceniam 8/10, a drugi niestety nie udał się, ale jestem na etapie takiego stabilizowania tej formy i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się to osiągnąć – ocenia reprezentant Kadry Juniorów. W drugim skoku zabrakło przede wszystkim tempa na progu, troszeczkę poszło to późno i tak tylko zerwało z progu. W pierwszym natomiast brakuje jeszcze paru takich elementów, ale muszę przyznać, że był już to taki jeden z porządniejszych skoków – wyjaśnia skoczek z WSS Wisły. Skocznia była dzisiaj fajnie przygotowana i padający deszcz na pewno nie przeszkadzał w skakaniu. Tylko przez mgłę, która raz była na górze raz na dole pogorszyły się warunki w drugiej serii – dodaje. Srebrny medal w tej kategorii wywalczył reprezentant Czech – Viktor Polasek, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Leja z AZS-u Zakopane.

Wyniki w kategorii junior A >>

Najlepsze skoki w kategorii seniorów oddawał dzisiaj Adam Ruda, który uzyskał 100,5 oraz 95,5 metra i tym samym zwyciężył w niedzielnym konkursie i został nowym liderem LOTOS Cup. Podopieczny Roberta Matei o pięć punktów wyprzedził Andrzeja Zapotocznego z AZS-u Zakopane, natomiast brązowy medal zgarnął zawodnik WSS Wisła Artur Kukuła.Ten weekend mogę ocenić jako udany, bo były dwa dość fajne miejsca, ale skoki nie były bardzo dobre, bo w Planicy skakałem lepiej i tam skoki miałem już powtarzalne – ocenia zawodnik z klubu ZTS Zakucie. Prosto ze zgrupowania przyjechaliśmy tutaj i nie wszystko poszło po mojej myśli, niemniej jednak cieszę się z tych dwóch dobrych miejsc – przyznaje 20-latek. Zabrakło przede wszystkim stabilności w dojeździe, troszkę ciągnęło mnie do tyłu, a potem przelatywałem przez palce – dodaje. Padający deszcz nie przeszkadzał nam w rywalizacji, ponieważ tory były przykryte, mrożenie było, więc nie było żadnego problemu – podsumowuje Adam Ruda.

Wyniki w kategorii senior >>

Więcej informacji można znaleźć na:

 

Fotorelacja (fot. Alicja Kosman):

 

Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz