You are currently viewing Polska piątka na MŚ w lotach w Tauplitz, wracają Stoch i Żyła

Polska piątka na MŚ w lotach w Tauplitz, wracają Stoch i Żyła

Stoch Kamil TCS.Ga Pa.2015 fot.J.Piatkowska - Polska piątka na MŚ w lotach w Tauplitz, wracają Stoch i ŻyłaPo wielu niecierpliwych dniach oczekiwania poznaliśmy skład polskiej kadry na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które odbędą się na Kulm-Skiflugschanze w austriackim Tauplitz. Do rywalizacji powrócą najbardziej doświadczeni lotnicy, którzy ostatnio trenowali w kraju, czyli Stoch i Żyła.

 

Decyzją trenera Łukasza Kruczka w światowym czempionacie w lotach narciarskich, który w dniach 14-17 stycznia będzie rozgrywany w Tauplitz/Bad Mitterndorf wezmą udział następujący zawodnicy:

  • Kamil Stoch (kadra A),
  • Piotr Żyła (kadra A),
  • Klemens Murańka (kadra A),
  • Stefan Hula (kadra B),
  • Dawid Kubacki (kadra B).
zyla piotr b.leja 300x200 - Polska piątka na MŚ w lotach w Tauplitz, wracają Stoch i Żyła
Piotr Żyła, fot. Bartosz Leja

Dodajmy, że Stefan Hula zapewnił sobie miejsce w składzie bardzo solidnymi występami w Pucharze Świata – 29-latek punktował w 8 (z 10) pucharowych konkursach, w których brał udział. Rzutem na taśmę szansę otrzymał także Dawid Kubacki, który zajmując piąte i drugie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen, wywalczył zwiększoną polską kwotę startową na piąty period sezonu.

Hula Stefan lot WC.Lillehammer.2015 fot.Julia .Piatkowska.1200 300x200 - Polska piątka na MŚ w lotach w Tauplitz, wracają Stoch i Żyła
Stefan Hula, fot. Julia Piątkowska

Trzon reprezentacji będą jednak stanowili podopieczni trenera Łukasza Kruczka, którzy ostatnie dni spędzili nie na konkursowych zmaganiach, a na spokojnych treningach w Szczyrku i Wiśle. Tam na skoczni Skalite (K-95 / HS-106) oraz obiekcie im. Adama Małysza (K-120 / HS-134) szlifowali technikę skoku, która jest niezwykle istotna podczas wymagających lotów narciarskich.

Na Kulm-Skiflugschanze (K-200 / HS-225) będziemy musieli liczyć na wystrzał formy biało-czerwonych, którzy niestety do tej pory nie zachwycali. Dla Stocha i Żyły to jeden z najgorszych początków sezonu, pogubiony wydawał się być także Murańka, a prym w PŚ ostatnio wiedli własnie podopieczni Macieja Maciusiaka z kadry B.

Przypomnijmy, że w MŚ w lotach, które poprzednio (w 2014 r.) odbywały się na skoczni Certak (K-185 / HS-205) w czeskim Harrachovie, najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Konkursu drużynowego nie rozegrano.

Zobaczcie pełny program MŚ w lotach i składy poszczególnych kadr >>

 

źródło: informacja własna / pzn.pl

 

Dodaj komentarz