You are currently viewing Słoweńskie media zachwycone Prevcem, Janus podał skład na MŚ w lotach

Słoweńskie media zachwycone Prevcem, Janus podał skład na MŚ w lotach

8H7A5834 - Słoweńskie media zachwycone Prevcem, Janus podał skład na MŚ w lotachKiedy my dyskutujemy o niesatysfakcjonujących wynikach polskich skoków, w innych nastrojach są Słoweńcy. Zwyciężający passą Peter Prevc nie ma jednak wsparcia w kolegach z drużyny, co pokazała „drużynówka” w Willingen. Zobaczcie, kogo trener Goran Janus nominował na mistrzostwa świata w lotach narciarskich na skoczni w Bad Mitterndorf.

 

Nasz najlepszy skoczek jest od nowego roku w transie. Skacze niczym niezmęczony – pisze Donald Lopatič dla portalu siol.net. Czwarte z rzędu zwycięstwo jest już siódmym „Prevcolota” (tu określenie ze sport.pl) w tym sezonie. Słoweńskie portale podkreślają dużą już na tym etapie Pucharu Świata przewagę Prevca nad najgroźniejszym rywalem, czyli Severinem Freundem. Przed mistrzostwami w lotach wynosi ona 245 punktów. Podczas konkursu w Willingen dzieliło ich ponad trzydzieści punktów.

 

Celem Puchar Świata

Janus Goran LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Słoweńskie media zachwycone Prevcem, Janus podał skład na MŚ w lotach
Goran Janus, fot. Bartosz Leja

Kiedy jesteś w tak dobrej formie, wszystko jest łatwiejsze. Jest to poziom kluczowy do wygrywania. Z perspektywy czasu widzę, jak ogromną pracę wykonałem – czytamy wypowiedź Prevca w serwisie dnevnik.si.

Nic dziwnego, że najstarszy z braci Prevc dominuje na stronach tamtejszych portali. Jeśli chodzi o pozostałych skoczków, nie jest już tak kolorowo. W konkursie drużynowym Słoweńcy uplasowali się na czwartym miejscu. – Nie była to kwestia gorszych warunków, panowie popełniali błędy. Co zrobić, jeżeli coś nie działa optymalnie? Odpowiedź jest prosta. Musimy trenować – skomentował Goran Janus. Pytany o najbliższe cele, dodał: – Wszyscy wiemy, co nas interesuje. Ważne jest, że zwiększa się różnica (walka o Kryształową Kulę w Pucharze Świata, przyp.red.). Idziemy w górę – precyzuje.

 

Piątka na loty

Znamy już także skład słoweńskiej drużyny na MŚ w lotach. W gronie wybrańców znaleźli Peter Prevc, Jurij Tepes, Robert Kranjec, Anze Lanišek i Andraz Pograjc. Ten ostatni zastąpi Domena Prevca, 16-latka, który jest największym objawieniem sezonu. W selekcji zwyciężyło doświadczenie – młodszy z Prevców odpocznie przed kolejnymi zawodami PŚ w Polsce.

 

źródła: siol.net, dnevnik.si

 

Dodaj komentarz