You are currently viewing „Wokół skoczni”: licytacje, motywacje, kulminacje (przegląd informacji)

„Wokół skoczni”: licytacje, motywacje, kulminacje (przegląd informacji)

stoch kamil b.leja - "Wokół skoczni": licytacje, motywacje, kulminacje (przegląd informacji)Karuzela Pucharu Świata błyskawicznie przeniosła się z aren Turnieju Czterech Skoczni do niemieckiego Willingen, a teraz zbliża się do imprezy głównej sezonu, czyli Mistrzostw Świata w lotach narciarskich Tauplitz / Bad Mitterndorf. Jednak nie tylko tak wielkimi zawodami żyją skoki narciarskie. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami?

 
Malysz.Adam .Puchar.Solidarnosci.fot .Bartosz.Leja  300x199 - "Wokół skoczni": licytacje, motywacje, kulminacje (przegląd informacji)
Adam Małysz, fot. Bartosz Leja

1. Kamil Stoch oraz Adam Małysz po raz kolejny włączyli się w działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polscy mistrzowie nart podarowali na licytacje gadżety związane ze skokami narciarskimi: Stoch przekazał dres treningowy (licytacja jeszcze trwa, link TUTAJ), Małysz udostępnił swoje zdjęcie (link) oraz rękawice rajdowe z autografami (link). Firma Uvex przekazała na licytację kask (link) i gogle (link) z podpisem Stocha. Polski Komitet Olimpijski przekazał dla WOŚP oficjalny reprezentacyjny dres Baku 2015 (link). Licytacje nadal trwają. Może ktoś zechce się skusić na tak oryginalne gadżety, a przy okazji pomoże potrzebującym? (wosp.org.pl) 

 
Prevc Domen TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - "Wokół skoczni": licytacje, motywacje, kulminacje (przegląd informacji)
Domen Prevc, fot. Julia Piątkowska

2. Domen Prevc chce w przyszłości podążać śladami swojego brata Petera. Przykład idzie z góry, w tym wypadku starszy z braci ma niezwykle motywujący wpływ na młodszego, który sportowo na skoczni radzi sobie coraz lepiej, o czym mogliśmy się przekonać w tym sezonie. Kto wie, czy za jakiś czas nie będziemy świadkami przekazania prymu w Pucharze Świata kolejnemu skoczkowi z rodu Prevców.  – Jestem bardzo zadowolony z sukcesów brata, mam nadzieję, że ja również kiedyś będę tak dobry jak on – komentował Domen po zwycięstwie Petera w 64. TCS. (siol.net)

 
tcs4 300x200 - "Wokół skoczni": licytacje, motywacje, kulminacje (przegląd informacji)
Logo TCS

3. 64. Turniej Czterech Skoczni przeszedł już do historii wraz z ogromną oglądalnością na antenach ARD i ZDF, która za sprawą dobrej formy Severina Freunda oraz Petera Prevca, zauważalnie wzrosła. Prawie 17,5 mln niemieckojęzycznych widzów śledziło TCS w trzech konkursach (Oberstdorf, Ga-Pa, Innsbruck). Równie dobrze zapisała się sprzedaż biletów na skocznie: na wymienionych wyżej trzech arenach wejściówki zostały wyprzedane całkowicie. Jak widać, kibice chcą być blisko swoich idoli i wiernie im kibicować. (berkutschi.com)

 
Freund Severin WC.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - "Wokół skoczni": licytacje, motywacje, kulminacje (przegląd informacji)
Severin Freund, fot. Julia Piątkowska

4. Willingen okazało się jednak lepsze od inauguracyjnego konkursu TCS i prześcignęło Oberstdorf w cuglach, notując rekord oglądalności – przed telewizorami zasiadło ponad 5 milionów widzów, co dało telewizji ARD niemal 23% udziału w rynku. Podobno nawet w czasach sukcesow Schmitta i Hannawalda widownia konkursów w Willingen nie była tak duża. Severin Freund tym samym już pokonał swoich poprzednikow, choć w nie do końca sportowej dyscyplinie. 27-letni Niemiec ma teraz inne aspiracje. Zapytany przez dziennikarza o najpiękniejszy dzień spośród 10, które minęły w nowym roku, odparł: – Ten jedenasty, jutrzejszy, gdy choć na chwilę wrócę do domu. (weltcup-willingen.de)

 
Schlierenzauer Gregor Klingenthal J.Piatkowska 300x200 - "Wokół skoczni": licytacje, motywacje, kulminacje (przegląd informacji)
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

5. Gregora Schlierenzauera wraz z wycofaniem się z Pucharu Świata oraz ogłoszeniem zawieszenia sportowej kariery spotkało jeszcze jedno trudne doświadczenie – rozstanie z partnerką Sandrą. Sztab trenerski oraz sam Gregor nie komentują jednak tej informacji, a zwłaszcza jej ewentualnego wpływu na decyzję skoczka o czasowym rozstaniu się ze skokami. (krone.at)

 

6. Kinga Rajda i Dawid Jarząbek wraz z trenerem Sławomirem Hankusem będą reprezentować Polskę podczas II Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które zostaną rozegrane w norweskim Lillehammer między 12 a 21 lutego. Zarówno Kinga, jak i Dawid zanotowali w ostatnim czasie dwie wygrane w zawodach Lotos Cup. Naszym młodym reprezentantom gratulujemy i życzymy powodzenia! (pzn.pl).

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz