You are currently viewing Żelazny niemiecki skład na loty, Freund: „Jestem ciekawy, czy rekord się utrzyma”

Żelazny niemiecki skład na loty, Freund: „Jestem ciekawy, czy rekord się utrzyma”

IMG 8198 - Żelazny niemiecki skład na loty, Freund: "Jestem ciekawy, czy rekord się utrzyma"Reprezentacja Niemiec jako jedyna będzie mogła wystawić do serii kwalifikacyjnej mistrzostw świata w lotach narciarskich pięciu zawodników. Przywilej ten nasi zachodni sąsiedzi zawdzięczają temu, że obrońcą tytułu sprzed dwóch lat jest Severin Freund – stąd dodatkowe miejsce dla jednego z podopiecznych Wernera Schustera.

 

W zawodach mistrzowskich na Kulm-Skiflugschanze zaprezentuje się pięciu niemieckich skoczków. W tym gronie znaleźli się:

  • Severin Freund,
  • Richard Freitag,
  • Andreas Wellinger,
  • Andreas Wank,
  • Stephan Leyhe.
Kulm Skiflugschanze 2 fot.Skiflug.Weltcup.Kulm skifliegen.at  300x200 - Żelazny niemiecki skład na loty, Freund: "Jestem ciekawy, czy rekord się utrzyma"
Skocznia mamucia 'Kulm’ w Tauplitz, fot. Skiflug Weltcup Kulm / skifliegen.at

Czekamy na mistrzostwa świata w lotach nie tylko dlatego, że w naszych szeregach mamy aktualnego mistrza świata. Skocznia Kulm została w lecie ponownie przebudowana w celu obniżenia wysokości pierwszej fazy lotu skoczków. Wszyscy pragną zobaczyć, czy prace budowlane przyniosły efekt – przyznaje Schuster i dodaje: – Aktualne bardzo częste konkursy powodują u zawodników spory wysiłek. Nasi zawodnicy potrafili jednak poradzić sobie z obciążeniem spowodowanym Turniejem Czterech Skoczni. Dlatego bardzo ważne były dwa dni odpoczynku. Zawodnicy wykorzystali je na regenerację, aby móc się skoncentrować na drugim najważniejszym punkcie tego sezonu. Spodziewamy się bardzo ciekawej i zaciętej rywalizacji, ponieważ już w Willingen widzieliśmy, że Słoweńcy, Norwegowie i Austriacy potrafią być bardzo silni, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Oczywiście w obu konkursach chcemy uczestniczyć w ceremonii zwycięzców, to nasz cel.

Do nadchodzących lotów w Bad Mitterndorf entuzjastycznie podchodzi także mistrz świata sprzed dwóch lat z Harrachova, Severin Freund. – Mam dobre wspomnienia związane ze skocznią mamucią Kulm, nie mogę się już zatem doczekać mistrzostw. To będzie niezwykłe uczucie, startować tam jako obrońca tytułu. Nie dostanę za to żadnych punktów bonusowych, ale to świetne doświadczenie w mojej karierze – mówi niemiecki skoczek, wspominając jednocześnie o swojej aktualnej dyspozycji oraz rekordowym locie sprzed roku na odległość 237,5 metra: – Moje występy są dobre, ale loty narciarskie to wyjątkowa dyscyplina. Bardzo ważne jest złapanie rytmu i dobrego startu w konkursie. Jestem ciekawy, czy mój rekord skoczni z ubiegłego roku się utrzyma.

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz