You are currently viewing Upadek Muellera na Kulm, skoczek po operacji kręgosłupa (aktualizacja)

Upadek Muellera na Kulm, skoczek po operacji kręgosłupa (aktualizacja)

Bardzo niepokojące wieści docierają do nas z areny nadchodzących mistrzostw świata w lotach narciarskich. Podczas testów Kulm-Skiflugschanze bardzo groźny upadek zaliczył Austriak Lukas Mueller. 23-latek podczas jednego z lotów stracił kontrolę nad nartami i runął na zeskok, po czym został odwieziony do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

 
Mueller Lukas rozbieg fot.Bartosz.Leja  300x200 - Upadek Muellera na Kulm, skoczek po operacji kręgosłupa (aktualizacja)
Lukas Müller, fot. Bartosz Leja

Mueller, który ma już doświadczenie zarówno w zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego, jak, Pucharu Świata, jak i konkursach lotów, podczas jednego z testowych skoków na Kulm, miał bardzo poważny upadek. Austriak skaczący przy mocnych opadach śniegu, tuż za setnym metrem zaczął mieć problemy z poluzowanym lewym butem, po czym około 120 metra z prędkością 110 km/h runął z impetem na zmrożony zeskok i momentalnie stracił przytomność. Jak sam wyjaśniał, tuż po upadku nie miał czucia w nogach. Po pewnym czasie od upadku przyznał, że czucie wróciło.

23-letni skoczek został zatem od razu helikopterem przetransportowany do szpitala w pobliskim Graz. Wciąż istnieje u niego podejrzenie urazu kręgosłupa i pojawia się drętwienie nóg. Jak przyznaje dr Ulf Karner opiekujący się teraz Austriakiem, wciąż nie jest jeszcze wiadome, jakie konsekwencje czekają pechowca. Pojawiły się informacje o naruszeniu dolnego odcinka szyjnego kręgosłupa i złamaniu kręgów.

Wiemy już, że Austriak jest już po operacji kręgosłupa, jednak na razie ciężko mówić o dokładnych rokowaniach. – To bardzo poważny uraz kręgosłupa z jeszcze niewiadomymi konsekwencjami – przyznał operujący go Karner.

Lukas Mueller mimo młodego wieku jest już doświadczonym zawodnikiem, mistrzem świata juniorów z 2009 roku ze Strbskego Plesa, uczestnikiem zawodów Pucharu Świata, stawał już na podium konkursów Pucharu Kontynentalnego. Ma już za sobą wiele skoków na mamucim obiekcie w Tauplitz, na którym jednak już w 2010 roku zaliczył groźny upadek (wideo >>). Wyszedł jednak z niego bez szwanku. W 2013 r. podczas treningów na innej skoczni doznał z kolei złamania obojczyka.

Przypomnijmy, że już jutro na Kulm-Skiflugschanze pierwsze treningowe skoki oddadzą zawodnicy biorący udział w mistrzostwach świata w lotach narciarskich.

Pełny program MŚ Kulm 2016 i składy kadr >>

Warto dodać, że w 2014 roku bardzo groźnego upadku na austriackim „mamucie” doznał Thomas Morgenstern, który niedługo później zakończył sportową karierę.

 

źródło: heute.at / kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz