You are currently viewing Sześć Niemek w kadrze na PŚ w Sapporo, Graessler z poważnymi urazami po upadku

Sześć Niemek w kadrze na PŚ w Sapporo, Graessler z poważnymi urazami po upadku

Graessler Ulrike S.Piwowar - Sześć Niemek w kadrze na PŚ w Sapporo, Graessler z poważnymi urazami po upadkuTrener kobiecej reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich powołał na najbliższe zawody Pucharu Świata w japońskim Sapporo sześć zawodniczek. W gronie tym brakuje Ulrike Graessler, która doznała fatalnego upadku podczas Pucharu Kontynentalnego w norweskim Notodden i rozpoczęła już co najmniej kilkutygodniową rehabilitację.

 

Vogt Carina WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Sześć Niemek w kadrze na PŚ w Sapporo, Graessler z poważnymi urazami po upadku
Carina Vogt, fot. Julia Piątkowska

Po trwającej ponad miesiąc przerwie, do rywalizacji w skokach narciarskich wracają Panie. Ostatnie konkursy w rosyjskim Niżnym Tagilu skończyły się wygranymi Japonki Sary Takanashi i Austriaczki Danieli Iraschki-Stolz. Najlepsze miejsce, czwarte, w trakcie weekendu spośród niemieckich reprezentantek udało się zająć Carinie Vogt. Ona też plasuje się do tej pory najwyej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – na siódmej lokacie. W japońskim Sapporo będzie miała okazję, by powiększyć swój punktowy dorobek. Oprócz niej do Japonii polecą także:

  • Katharina Althaus
  • Gianina Ernst
  • Anna Ruprecht
  • Juliane Seyfarth
  • Svenja Würth.

 

Althaus Katharina Planica fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Sześć Niemek w kadrze na PŚ w Sapporo, Graessler z poważnymi urazami po upadku
Katharina Althaus, fot. Julia Piątkowska

Przerwę w zawodach niemieckie zawodniczki wykorzystały na treningi na austriackich obiektach w  Seefeld, Ramsau i Villach, co ma zaprocentować dobrymi wynikami w Sapporo. – Jest to nasz cel, aby w Japonii wskoczyć na podium, a trzy lub cztery dziewczyny znalazły się w najlepszej „15”zapowiedział opiekun niemieckich zawodniczek. Zeszłej zimy Carina Vogt również brylowała w gronie niemieckich zawodniczek – zajęła w Sapporo 7. i 2. miejsce, jak widać, trener czeka na powtórkę wyczynu sprzed roku. Tylko nieco słabsza od Vogt była Katharina Althaus (10. i 6. pozycja). 

W tym sezonie na skoczni już na pewno nie pojawi się wicemistrzyni świata z Liberca z 2009 roku, Ulrike Graessler. Niemka doznała poważnych obrażeń po upadku w konkursie Pucharu Kontynentalnego w grudniu w Notodden. Ma złamane sześć żeber, obojczyk, a także stłuczone płuca. Szkoleniowiec niemieckiej reprezentacji nie ma złudzeń co do jej występów w tej edycji Pucharu Świata. – Jeśli wszystko będzie dobrze przebiegało, czeka ją co najmniej osiem tygodni przerwy, a  sezon kończy się już 6 marca – powiedział Andreas Bauer.

 

źródło: DSV/ rp-onlone.de / informacja własna 

 

Dodaj komentarz