You are currently viewing Gangnes i Kraft o lotach na Kulm, Norweg: „Nie uważam, że straciłem złoto”
Kenneth Gangnes, fot. Bartosz Leja

Gangnes i Kraft o lotach na Kulm, Norweg: „Nie uważam, że straciłem złoto”

Gangnes Kenneth MSL.Kulm .2016 fot.Bartosz.Leja  - Gangnes i Kraft o lotach na Kulm, Norweg: "Nie uważam, że straciłem złoto"Podczas konkursu na mamuciej skoczni Kulm za plecami Petera Prevca toczyła się emocjonująca rywalizacja o srebrny i brązowy krążek mistrzostw świata w lotach narciarskich. Ostatecznie na drugim miejscu uplasował się Kenneth Gangnes, a trzecią lokatą musiał się zadowolić Stefan Kraft. Co Norweg i Austriak powiedzieli tuż po konkursie?

 
Gangnes Kenneth MSL.Kulm .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Gangnes i Kraft o lotach na Kulm, Norweg: "Nie uważam, że straciłem złoto"
Kenneth Gangnes, fot. Julia Piątkowska

Po wczorajszych seriach konkursowych mogło się wydawać, że to właśnie Kenneth Gangnes będzie sprawcą wielkiej niespodzianki i sięgnie po mistrzowski tytuł. Ostatecznie po skokach na 236, 216,5 oraz 238,5 metra podopieczny trenera Alexandra Stoeckla zajął drugą lokatę, odbierając srebrny medal.

Jestem bardzo zadowolony ze srebrnego medalu, czuję dumę. Nie uważam też, że straciłem złoto, otrzymałem to, na co zasłużyłem. Upadek w serii próbnej nie wpłynął na moje skoki konkursowe, ale odczuwałem ból uda i szyi - przyznał Gangnes i dodał: - Teraz czekam już na jutrzejszy konkurs.

Norweg wspomniał także o ciężkich przejściach związanych z urazami kolan. - To była dla mnie bardzo trudna droga z powodu wielu kontuzji. Bardzo miło jest widzieć, że jest się w stanie sięgnąć po medal po tych trudnych chwilach - powiedział.

Kraft Stefan MSL.Kulm .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Gangnes i Kraft o lotach na Kulm, Norweg: "Nie uważam, że straciłem złoto"
Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska

Ku ogromnej radości wielu austriackich fanów zgromadzonych na Kulm-Skiflugschanze brązowy medal wywalczył reprezentant gospodarzy, Stefan Kraft. Pozwoliły mu na to loty na odległość 226, 220 i 226,5 metra. Jak swój sukces skomentował podopieczny trenera Heinza Kuttina? - Skakanie na Kulm to była prawdziwa przyjemność. Na początku sezonu często radziłem sobie lepiej w skokach treningowych. Teraz bardzo ważne jest dla mnie to, że pokazałem swoje najlepsze skoki właśnie w konkursie. To świetne wydarzenie, że zdobyłem brązowy medal przed własną publicznością - ocenił.

Kraft wspomniał także o zaplanowanej na jutro rywalizacji drużynowej. - Reprezentacja Austrii jest gotowa na konkurs drużynowy, a ja oczekuję bardzo dalekich lotów. Wyniki konkursu będą jednak zależeć także od warunków atmosferycznych - powiedział.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz