You are currently viewing FIS Cup Zakopane: Daniel Huber triumfuje w drugim konkursie
Daniel Huber, fot. Julia Piątkowska

FIS Cup Zakopane: Daniel Huber triumfuje w drugim konkursie

Daniel Huber TCS.Innsbruck.2015 fot.Julia .Piatkowska - FIS Cup Zakopane: Daniel Huber triumfuje w drugim konkursieW niedzielnym konkursie tak jak w sobotnim dominowali Austriacy. Po dwóch dobrych skokach Daniel Huber zwyciężył na Wielkiej Krokwi w ramach zawodów cyklu FIS Cup. Na starcie pojawiło się piętnastu Polaków, z czego tylko sześciu awansowało do serii finałowej. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w koreańskim Pyeongchang (23-24.01.2016).

Sinkovec Jure fot.Julia Piatkowska 300x200 - FIS Cup Zakopane: Daniel Huber triumfuje w drugim konkursie
Jure Sinkovec, fot. Julia Piątkowska

Daniel Huber prowadził po pierwszej serii ze skokiem na odległość 136 metrów przeskoczył rozmiar skoczni. W drugiej serii utrzymał fenomenalną dyspozycję uzyskując 134 metry i z łączną notą 270 punktów zwyciężył w całym konkursie. Jedynie 0,3 punktu niżej, na drugim miejscu zawody ukończył rodak Hubera, Ulrich Wohlgenannt z dwoma równymi próbami (131 m / 130,5 m) i awansem z trzeciego miejsca po pierwszej serii. Trzeci stopień podium zajął Słoweniec, Jure Sinkovec (129,5 m / 131,5 m; 267.8 pkt), który w drugiej serii awansował z zajmowanego po pierwszej próbie piątego miejsca.

Kot Jakub fot.Anna .Cis  300x199 - FIS Cup Zakopane: Daniel Huber triumfuje w drugim konkursie
Jakub Kot, fot. Anna Cis

Tuż za podium znaleźli się reprezentanci Polski. Czwarta lokatę ostatecznie utrzymał Jakub Kot, który w trakcie rozgrywania zawodów w Zakopanem był najlepszym z biało-czerwonych. Jakub oddał dwa równe skoki 129,5 metra oraz 129 metrów (264.3 pkt). Na piątej pozycji rywalizację zakończył Grzegorz Miętus, który spadł z zajmowanego po pierwszej serii drugiego miejsca (131,5 m / 126 m; 261.5 pkt). Szóste miejsce zajął kolejny ze Słoweńców, Rok Justin (127 m / 130 m; 260.6pkt).

W drugiej serii startowało jeszcze trzech Polaków. Drugą dziesiątkę, na 11. lokacie otworzył Krzysztof Leja. Nieznacznie niżej, na 13. pozycji zawody ukończył Artur Kukuła. 20. zawodnikiem zakopiańskiej rywalizacji okazał się Adam Ruda. Na ostatnim punktowanym miejscu znalazł się 30. Andrzej Gąsienica.

Miejsca pozostałych Polaków: 31. Tomasz Plich, 32. Andrzej Zapotoczny, 41. Tomasz Byrt, 47. Dawid Jarząbek, 57. Konrad Janota, 60. Paweł Gut razem z Dawidem Krupą, 72. Bartosz Czyż, 77. Jakub Jurosz.