You are currently viewing Richard Freitag: „Norwegowie są zasłużonymi zdobywcami złota”
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Richard Freitag: „Norwegowie są zasłużonymi zdobywcami złota”

Freitag Richard press.Kulm .2016 fot.Julia .Piatkowska - Richard Freitag: "Norwegowie są zasłużonymi zdobywcami złota"Niemieccy skoczkowie sięgnęli dzisiaj na Kulm-Skiflugschanze po srebrny medal mistrzostw świata w lotach narciarskich. Jak przyznał jednak Richard Freitag, rywalizacja z Norwegami nie była łatwa i podopieczni trenera Alexandra Stoeckla byli dzisiaj nie do pokonania. - Norwegowie są zasłużonymi zdobywcami złotego medalu - zapewnił niemiecki skoczek.

 

Niemiecka drużyna składająca się z Andreasa Wellingera, Stephana Leyhe, Richarda Freitaga i Severina Freunda zgromadziła 1357,3 punktu, czyli aż o 110,4 punktu mniej od zwycięskich Norwegów. Rywali pochwalił obecny na konferencji prasowej Richard Freitag.

- Norwegowie są zasłużonymi zdobywcami złotego medalu. Różnica pomiędzy niemieckim zespołem, a Norwegami była dzisiaj bardzo duża. Osobiście uważam, że jest to świetny dzień dla Kennetha Gangnesa, który miał wczoraj pecha przez odwołanie drugiej serii. W finale miałby on możliwość na walkę z Peterem Prevcem i pokonanie go w ostatnim skoku - przyznał 24-letni skoczek z Breitenbrunn.

W konkursowych próbach Freitag osiągał dziś 213,5 oraz 207 metrów. Jakie wrażenia towarzyszyły Niemcowi podczas tych prób? - Loty narciarskie przynoszą bardzo dużo radości, dla mnie to właśnie loty są główną dyscypliną skoków narciarskich. Nie jestem co prawda zadowolony ze swojego drugiego skoku, ale ogólnie jestem usatysfakcjonowany - powiedział i dodał: - Całe mistrzostwa świata w lotach bardzo mi się podobały, komitet organizacyjny wykonał świetną robotę. Chciałbym też jeszcze raz życzyć Lukasowi Muellerowi, który upadł cztery dni temu, wszystkiego dobrego.

Dodajmy, że najsolidniejszym punktem niemieckiego zespołu był Severin Freund, który skoczył 219 oraz 218,5 metra. Bliżej lądowali: Andreas Wellinger (196,0 / 193,0 m) oraz Stephan Leyhe (168,0 / 202,0 m).

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz