You are currently viewing Zachwycający Norwegowie, Gangnes: „Spełniło się moje marzenie”

Zachwycający Norwegowie, Gangnes: „Spełniło się moje marzenie”

Niekwestionowanymi bohaterami dzisiejszego dnia na mamucie Kulm byli Norwegowie, którzy bez najmniejszego problemu wylatali złoty medal mistrzostw świata. Ekipa Alexandra Stoeckla uzyskała ponad 110 punktów przewagi nad drugimi w stawce Niemcami. Teraz mistrzowską drużyną zachwycają się niemal wszyscy. Chwali ich m.in. Bjoern Einar Romoeren.

 

Podczas całego konkursu najsłabszym skokiem oddanym przez norweskiego zawodnika było 201,5 metra w wykonaniu Johanna Andre Forfanga. W każdym z ośmiu prób podopieczni trenera Stoeckla przekraczali 200 metr, co obrazuje potęgę norweskich lotów. Dlatego też po zakończeniu rywalizacji złoto odebrali właśnie Anders Fannemel (213,5 / 217,0 m), Daniel Andre Tande (206,5 / 215,5 m), Kenneth Gangnes (207,0 / 219,5 m) i wspomniany Forfang (218,5 / 201,5 m).

- To niesamowite uczucie. Jestem bardzo dumny, że mogłem wygrać to złoto z trójką przyjaciół z drużyny, z którymi spędzam wiele dni w roku. Spełniło się moje marzenie. Pierwszy mój skok nie był najlepszy, odczuwałem jeszcze ból mięśni po wczorajszym upadku przy skoku na 238 metrów. Czuję zmęczenie po tym weekendzie, mój umysł cały czas mocno pracował. Oglądanie skoków kolegów było dla mnie łatwe, ponieważ spisywali się bardzo dobrze i ułatwili mi zadanie. Chciałbym im podziękować - powiedział Gangnes podczas konferencji prasowej.

Pod wielkim wrażeniem wyczynu złotej drużyny są też osoby związane bezpośrednio z norweskimi skokami narciarskimi. - To jest niewyobrażalne osiągnięcie. Mamy bardzo silny nowy zespół, który udało się zbudować w bardzo dobry sposób - komentował na gorąco Bjoern Einar Romoeren. - To nasza najlepsza drużyna w historii. Myślę też, że jesteśmy na początku najwspanialszego okresu w historii norweskich skoków narciarskich - ocenił dyrektor sportowy ekipy Wikingów, Clas Brede Braathen.

Skoczków chwali także znany norweski komentator, Arne Scheie. - To z pewnością jeden z najbardziej imponujących konkursów drużynowych jakie widziałem. To był nokaut. Mamy absolutnie wspaniały zespół. Może nie mamy wielkiego asa, ale jako zespół jesteśmy fantastyczni - powiedział.

 

źródło: informacja własna / nrk.no

 

Dodaj komentarz