You are currently viewing Znamy skład Polaków na PK w Sapporo

Znamy skład Polaków na PK w Sapporo

Ruda Adam belka trening Zakopane.12.2015 fot.Bartosz.Leja  - Znamy skład Polaków na PK w SapporoZima w pełni – podczas gdy najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować o punkty na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, zaplecze polskiej kadry uda się do dalekiej Japonii na zawody Pucharu Kontynentalnego. Trenerzy zdecydowali, że na Okurayamie i Miyanomori powalczy czterech skoczków kadry juniorów i jeden podopieczny Kruczka.

 

Po walce w Willingen przyszedł czas na przeprowadzkę do Kraju Kwtinącej Wiśni – to tam w najbliższy weekend odbędą się kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Decyzją polskiego sztabu o powiększenie punktowego dorobku na Okurayamie i Miyanomori powalczą:

  • Przemysław Kantyka
  • Dawid Jarząbek
  • Łukasz Podżorski
  • Adam Ruda
  • Aleksander Zniszczoł
Jarzabek Dawid szczyrk fot.Bartosz.Leja  300x200 - Znamy skład Polaków na PK w Sapporo
Dawid Jarząbek, fot. Bartosz Leja

Z tego grona jedynie Zniszczoł i Kantyka zdobywali w tym sezonie zimowym punkty do klasyfikacji generalnej PK, jednak obaj plasują się w szóstej dziesiątce - podopieczny Kruczka zebrał dotąd 28 punktów (51. miejsce), a wychowanek Matei o 6 mniej (55. lokata). Dla Rudy, Podżorskiego i Jarząbka będzie to okazja na pierwsze zdobycze. 16-letni Jarząbek zdobywał już punkty w Pucharze Konttnentalnym - w sierpniu 2015 r. w Wiśle zajął 29. pozycję. Łukasz Podżroski zaliczy swój kolejny weekend w zawodach drugiej ligi - w Willingen niestety nie udało mu się uplasować w czołowej trzydziestce żadnego z konkursów. Adam Ruda z kolei startował na polskiej ziemi, zajmując 8. i 20. miejsce w zawodach z cyklu FIS Cup - teraz czas na nowe wyzwanie.   

 

źródło: PZN / informacja własna 

 

Dodaj komentarz