You are currently viewing Czterech Czechów w Zakopanem, Schallert zaskakuje

Czterech Czechów w Zakopanem, Schallert zaskakuje

8H7A0553 - Czterech Czechów w Zakopanem, Schallert zaskakujeJuż w ten weekend najlepsi skoczkowie świata powrócą do walki o Kryształową Kulę. Karuzela Pucharu Świata zawita do stolicy Tatr, a Wielka Krokiew w Zakopanem będzie areną zmagań indywidualnych i drużynowych. Trener czeskiej drużyny Richard Schallert nominował czterech swoich podopiecznych na zakopiańskie konkursy.  Sprawdźcie,  komu zaufał.

 

Jiroutek Jakub fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Czterech Czechów w Zakopanem, Schallert zaskakuje
Jakub Jiroutek, fot. Julia Piątkowska

Zakończone niedawno mistrzostwa świata w lotach narciarskich nie ułożyły się po myśli naszych południowych sąsiadów. Patrząc na wyniki osiągane w sezonie 2015/2016, można by zakładać, że członkowie zespołu prowadzonego przez Richarda Schallerta mogli włączyć się do walki o medale lotnego czempionatu. Niestety, forma, jaką prezentowali, nie pozwoliła na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku. Najlepszym zawodnikiem w drużynie naszych południowych sąsiadów okazał się Roman Koudelka, który zakończył zmagania w Tauplitz na 20. pozycji. Podczas rywalizacji zespołowej ”czwórka” Czechów wywalczyła 6. miejsce. Jak twierdzi Jakub Jiroutek, na pochwałę zasługuje postawa Tomasa Vancury, dla którego był to debiut na tak wielkiej imprezie. Pozostali zawodnicy spisali się poniżej oczekiwań.

Matura Jan lot WC.Planica.2013 fot.Stefan.Piwowar 300x199 - Czterech Czechów w Zakopanem, Schallert zaskakuje
Jan Matura, fot. Julia Piątkowska

Rywalizacja w Tauplitz to już historia. Teraz czeską reprezentację oraz pozostałych skoczków czekają dwa konkursy na Wielkiej Krokwi. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później zawodnicy zmierzą się w zmaganiach indywidualnych. Trener Richard Schallert nominował czterech swoich podopiecznych, którzy będą walczyć w stolicy Tatr o jak najlepsze miejsca. Dobre występy w Pucharze Kontynentalnym otworzyły drogę do elity dla Cestmira Koziska. Podczas czterech ostatnich zawodów ”drugiej ligi” Czech prezentował dobrą i stabilną formę, która pozwalała zajmować miejsca w czołowej ”15”. Będzie to pierwszy start 25-latka w Pucharze Świata od zeszłorocznej rywalizacji w Vikersund, w której zajął 38. lokatę. W składzie na zakopiańskie konkursy znalazł się także najlepszy podopieczny Schallerta w tym sezonie Roman Koudelka, który jest sklasyfikowany na 14. pozycji w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Skład reprezentacji Czech uzupełni dwójka doświadczonych skoczków – Jan Matura oraz Jakub Janda, którzy plasują się na miejscach 33. i 21. wśród elity.

Nasi południowi sąsiedzi ani razu w historii pucharowych zmagań w Zakopanem nie stanęli na podium. Ta sztuka nie udała się zarówno podczas konkursów indywidualnych, jak i drużynowych. Okazja do poprawienia statystyk pojawi się już w najbliższy weekend.

8H7A0628 - Czterech Czechów w Zakopanem, Schallert zaskakuje
Lukas Hlava, fot. Julia Piątkowska

Trójka Czechów uda się natomiast na zawody Pucharu Kontynentalnego, które będą rozgrywane w dalekiej Japonii. Szansę walki o punkty w Sapporo dostali Lukas Hlava, Tomas Vancura oraz Vojtech Stursa. Nasi południowi sąsiedzi będą także rywalizować między sobą o dwa wolne miejsca w składzie na zawody Pucharu Świata, które odbędą się w dniach 30-31 stycznia na Okurayamie. Dwójkę, która zostanie wyłoniona podczas wewnątrzreprezentacyjnego boju i wywalczy nominację na konkursy elity, wspierać będą Jan Matura i Roman Koudelka.

 

źródło: skoky.net / informacja własna

 

Dodaj komentarz