You are currently viewing Na Rudzkiej Górze rywalizowali w III Mistrzostwach Łodzi

Na Rudzkiej Górze rywalizowali w III Mistrzostwach Łodzi

Jurga Dawid Mistrzostwa.Lodzi .2016 fot.skoczkowiezlodzi.pl  - Na Rudzkiej Górze rywalizowali w III Mistrzostwach ŁodziRywalizacja w skokach narciarskich toczy się nie tylko na największych, ale też na tych mniejszych obiektach, na których walczą pasjonaci tego sportu. W czasie minionego weekendu na małych skoczniach na Rudzkiej Górze rozegrano Mistrzostwa Łodzi. Triumfatorami w poszczególnych konkursach zostali Dawid Jurga, Bartłomiej Marczak, Jakub Mirowski i Radosław Kuć.

 
Jurga Dawid Mistrzostwa.Lodzi .2016 2 fot.skoczkowiezlodzi.pl  300x200 - Na Rudzkiej Górze rywalizowali w III Mistrzostwach Łodzi
Uczestnicy Mistrzostw Łodzi, fot. Mikołaj Szuszkiewicz

Na starcie niedzielnej rywalizacji w III Mistrzostwach Łodzi w skokach narciarskich pojawiło się 12 śmiałków z województwa łódzkiego (Łodzi, Pabianic, Zgierza, Grotnik) i Tarnowa, którzy dzięki korzystnym, zimowym warunkom mogli zaprezentować się na skoczniach K-15 oraz K-5. Dodajmy, że zmagania zostały rozegrane po dwuletniej przerwie spowodowanej brakiem wystarczającej ilości śniegu.

Na większym obiekcie zwycięstwo skokami na 15,5 i 15 metrów wywalczył reprezentant miejscowego klubu TKKF „Dzikusy” Łódź, Dawid Jurga. Na drugiej lokacie uplasował się Jakub Mirowski (14,5 / 15,5 m), a podium uzupełnił Radosław Kuć (14,5 / 14,5 m).

Konkursie na mniejszej skoczni miał równie ciekawy przebieg, ponieważ na najwyższym stopniu podium uplasowało się aż trzech skoczków – Radosław Kuć (7,0 / 6,5 m), Bartłomiej Marczak (6,5 / 7,0 m) i Jakub Mirowski (7,0 / 6,5 m). Jednocześnie lądując na 7 metrze zawodnicy ci ustanowili nowy rekord obiektu. Zwycięzca z większej skoczni, Dawid Jurga, zajął piąte miejsce.

Pełne wyniki konkursów na K-15 i K-5 >>

Jak przyznają skoczkowie z Łodzi, którzy byli organizacją całej imprezy, jeśli warunki atmosferyczne nadal będą sprzyjające, w lutym odbędą się kolejne konkursy skoków na Rudzkiej Górze. Wcześniej jednak planują oni zgrupowanie na kompleksie Średniej Krokwi w Zakopanem.

Sami zawodnicy zachęcają entuzjastów narciarstwa do wstąpienia do ich klubu. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem mailowym: skocznialodzi@gmail.com.

 

źródło: skoczkowiezlodzi.pl

 

Dodaj komentarz