You are currently viewing Norwegowie przeskakują Niemców w klasyfikacji Pucharu Narodów

Norwegowie przeskakują Niemców w klasyfikacji Pucharu Narodów

Kolejne zwycięstwo Norwegów i „wypadnięcie” z czołowej trójki niemieckich skoczków wywindowało po konkursie drużynowym w Zakopanem Skandynawów na pierwszej miejsce w Pucharze Narodów. Po trzecim miejscu na Wielkiej Krokwi o jedną pozycję przesunęła się reprezentacja Polski.

Wikingowie mają w tej chwili 2995 punktów, wyprzedzają skoczków Wernera Schustera o 147 punktów. Ci ostatni przodowali w rankingu głównie dzięki drużynowym triumfom przed własną publiką w Klingenthal i Willingen, ale też wysokim punktom w trakcie sezonu Severina Freunda i Richarda Freitaga. Norwegowie, po mocnym otwarciu sezonu i lekkiej zadyszce w Turnieju Czterech Skoczni, podtrzymują znakomitą dyspozycję od MŚ w lotach narciarskich w Kulm. Na tamtejszym mamucie wyskakali złoto, a indywidualnie srebro zdobył Kenneth Ganges.

Trzecie miejsce zajmują Słoweńcy (2332), których „lokomotywą” punktową jest bezapelacyjny lider sezonu, Peter Prevc. W drużynowej rozgrywce po piętach depczą im Austriacy (2137), którzy opierają się na równej dyspozycji Stefana Krafta i Michaela Hayboecka.

Dzięki dzisiejszemu podium o jedno oczko wyżej przesunęli się Polacy (942). Trzysta punktów za zakopiańską „drużynówkę” pozwoliło na wyprzedzenie reprezentacji Japonii, która przysłała do Polski zmienników Kasaiego, Ito czy Takeuchiego.

Już jutro kolejna, wielka szansa polskiej dziewiątki – tylu Polaków zakwalifikowało się do indywidualnej rozgrywki. W naszym zasięgu wydają się nienajlepiej skaczący dziś Czesi (1051).

PEŁNA KLASYFIKACJA PUCHARU NARODÓW

 

 

Dodaj komentarz