You are currently viewing PŚ Pań Zao: Kolejne zwycięstwo Takanashi

PŚ Pań Zao: Kolejne zwycięstwo Takanashi

takanashi sara lot fot.s.piwowar - PŚ Pań Zao: Kolejne zwycięstwo TakanashiJaponka Sara Takanashi po piątkowym zdecydowanym triumfie w Zao w sobotę potwierdziła swoją klasę, zwyciężając po raz kolejny przed własną publicznością. Tym razem za jej plecami uplasowały się dwie Słowenki, Maja Vtic oraz Ema Klinec. Za tydzień w niemieckim Oberstdorfie inne skoczkinie będą miały okazję, aby nawiązać walkę ze świetną Japonką.

 

Vtic Maja WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Pań Zao: Kolejne zwycięstwo Takanashi
Maja Vtic, fot. Julia Piątkowska

Sara Takanashi w obecnym sezonie zdecydowanie dominuje nad pozostałymi swoimi rywalkami, co potwierdziła również dzisiaj, choć jej przewaga nie była aż tak duża jak podczas piątkowych zmagań. Japonce wygraną dały skoki na 94,5 oraz 100 metrów. Drugie miejsce zajęła Słowenka Maja Vtic po próbach na 94,5 i 97,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna rodaczka Petera Prevca, Ema Klinec, a zapewniły jej to skoki na odległość 93,5 oraz 98 metrów.

Tuż za najlepszą trójką konkursu uplasowała się Austriaczka Eva Pinkelnig (92,5 / 97,0 m), na piątej pozycji zawody ukończyła Japonka Yuka Seto (96,0 / 95,0 m), a szóste miejsce przypadło słynnej Austriaczce Danieli Iraschko-Stolz (91,0 / 94,5 m), która w piątek była druga.

Wyniki pierwszej serii.

Wyniki końcowe konkursu.

Klasyfikacja generalna PŚ Pań.

 

źródło: informacja własna / fis-ski.com

 

Dodaj komentarz