You are currently viewing Zmiany w składzie Austrii na Sapporo, liderzy odpuszczają start

Zmiany w składzie Austrii na Sapporo, liderzy odpuszczają start

Fettner Manuel WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Zmiany w składzie Austrii na Sapporo, liderzy odpuszczają startZakopiańskie konkursy to już historia, a przed zawodnikami kolejny przystanek w cyklu Pucharu Świata. W nadchodzący weekend elita uda się do dalekiej Japonii, gdzie w Sapporo odbędzie się następny etap rywalizacji w sezonie 2015/2016. Trener reprezentacji Austrii Heinz Kuttin nominował swoich podopiecznych, którzy powalczą o pucharowe punkty.

 
Kraft Stefan MSL.Kulm .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Zmiany w składzie Austrii na Sapporo, liderzy odpuszczają start
Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska

Podczas weekendu ze skokami narciarskimi w Kraju Kwitnącej Wiśni na rozbiegu skoczni nie zobaczymy dwóch najlepiej spisujących się zawodników w kadrze Heinza Kuttina. Po bardzo dobrym występie w Zakopanem Stefan Kraft i Michael Hayboeck zadecydowali, że nie pojadą do Sapporo. – Najlepsze rezultaty osiąga się będąc wypoczętym, a droga do Japonii jest bardzo długa – powiedział zwycięzca niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi. Hayboeck, który jest obecnie najwyżej sklasyfikowanym austriackim zawodnikiem w klasyfikacji Pucharu Świata swoją decyzję o opuszczeniu zawodów na Okurayamie tłumaczył drobnymi problemami zdrowotnymi. – Odkąd zobaczyłem kalendarz całego cyklu byłem świadomy, że niemożliwe jest startowanie w każdym konkursie – mówi 24-latek.

Kuttin Heinz SGP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Zmiany w składzie Austrii na Sapporo, liderzy odpuszczają start
Heinz Kuttin, fot. Julia Piątkowska

Nieobecność Krafta i Hayboecka nie jest jedyną zmianą wśród podopiecznych Heinza Kuttina na kolejne zawody. Spośród tych, którzy rywalizowali w miniony weekend w Zakopanem do Japonii nie udadzą się także Mannuel Poppinger oraz Thomas Hofer. Bardziej doświadczony z Austriaków będzie miał przerwę od startów, a jego młodszy kolega z drużyny wystąpi podczas zmagań ”drugiej ligi” w Bischofshofen.

Szansę zaprezentowania się w Sapporo dostało sześciu podopiecznych trenera Kuttina. Absencja liderów kadry będzie okazją do udowodnienia dobrej dyspozycji dla Daniela Hubera. 23-latek do tej pory dwukrotnie pojawiał się w zawodach elity podczas konkursów zaliczanych do Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2014/2015. Nie udawało mu się jednak przebrnąć przez rundy kwalifikacyjne. W kadrze Austrii na konkursy indywidualne znaleźli się także Clemens Aigner, który zajmuje 61. pozycję w klasyfikacji PŚ oraz czekający na pierwsze pucharowe ”oczka” w tym sezonie Elias Tollinger. Trzej skoczkowie z zaplecza austriackiej kadry narodowej Heinza Kuttina mogą liczyć na wsparcie ze strony swoich bardziej doświadczonych kolegów: Philipa Aschenwalda, który plasuje się na 53. miescu w Pucharze Świata i Andreasa Koflera zajmującego obecnie 37. pozycję wśród najlepszych. Liderem austriackiego teamu podczas konkursów rozgrywanych w dalekiej Japonii pod nieobecność Krafta i Hayboecka będzie Manuel Fettner.

 

źródło: oesv.at / informacja własna

 

Dodaj komentarz