You are currently viewing Mistrzostwa Czech juniorów: Blazkova i Polasek triumfują w Harrachovie

Mistrzostwa Czech juniorów: Blazkova i Polasek triumfują w Harrachovie

Polasek Viktor CoC.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska - Mistrzostwa Czech juniorów: Blazkova i Polasek triumfują w HarrachovieMłodzi czescy skoczkowie i skoczkinie rywalizowali o miano mistrza i mistrzyni swojego kraju. Rywalizacja na obiekcie K-90 w Harrachovie zakończyła się bez większych niespodzianek. Mając na uwadze zbliżającą się dużymi krokami Zimową Olimpiadę Młodzieży w Lillehammer, była to także okazja do zdobycia nominacji. Sprawdźmy, kto okazał się najlepszy.

 
Harrachov Certak hs.100 300x193 - Mistrzostwa Czech juniorów: Blazkova i Polasek triumfują w Harrachovie
Harrachov, kompleks mniejszych skoczni 'Certak’, fot. skisprungschanzen.com

W kategorii juniorów pod nieobecność Tomasa Vancury, który w miniony weekend rywalizował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w dalekiej Japonii najlepszym skoczkiem okazał się Viktor Polasek. Zawodnik naszych południowych sąsiadów zdominował obie serie konkursowe lądując na odległości 93 i 96,5 metra. Polasek, po nieudanym początku sezonu zimowego udowodnił, że jego forma idzie w górę. Drugie miejsce na podium zajął kombinator norweski Ondrej Pazout, którego próby wynosiły 92 oraz 94.5 metra. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Filipowi Sakali (89,0 / 93,0 m). Frantisek Holik, który był uważany za jednego z faworytów do triumfu, musiał pogodzić się z lokatą tuż za podium. Próby na 87 oraz 89,5 metra pozwoliły na zajęcie czwartej lokaty.

Blazkova Barbora Frenstat.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Mistrzostwa Czech juniorów: Blazkova i Polasek triumfują w Harrachovie
Barbora Blazkova, fot. Julia Piątkowska

Polasek tak skomentował swoje konkursowe próby podczas zawodów w Harrachovie: – Podczas treningów skoki były lepsze, na zawodach miałem problem z pozycją dojazdową do progu. W zawodach chciałbym oddawać takie skoki, jak w treningach – powiedział. Teraz młodego zwodnika naszych południowych sąsiadów czekają konkursy Pucharu Kontynentalnego, a potem najprawdopodobniej występ na Zimowej Olimpiadzie Młodzieży w norweskim  Lillehammer. Ze swoich skoków nie był zadowolony natomiast Holik. – Faza lotu pozostawiała wiele do życzenia – komentował. 17-latek chciałby powrócić do dyspozycji jaką prezentował w poprzednim sezonie. Młody Czech podkreślił, że jego celem obecnej zimy są Mistrzostwa Świata Junorów oraz właśnie Zimowa Olimpiada Młodzieży.

Wśród dziewcząt, pod nieobecność Zdenki Pesatovej najlepsza okazała się Barbara Blazkova. Czeszka odniosła triumf lądując dwukrotnie poza granicą punktu K skoczni w Harrachovie (95,0 / 96,0 m). Podium uzupełniły z dużymi stratami do zwyciężczyni: Michaela Rajnochová (85,0 / 84,0 m). Na najniższym stopniu podium sklasyfikowana została Jana Mrákotová (80,0 / 82,0 m).

Wyniki meżczyzn >>>

Wyniki dziewcząt >>>

 

źródło: skoky.net / czech-ski.com

 

Dodaj komentarz