You are currently viewing Silna reprezentacja Niemiec powalczy w Sapporo
Severin Freund (fot. Julia Piątkowska)

Silna reprezentacja Niemiec powalczy w Sapporo

Freund Severin WC.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska - Silna reprezentacja Niemiec powalczy w SapporoTrener naszych zachodnich sąsiadów Werner Schuster ogłosił nazwiska swoich podopiecznych, którzy będą walczyć w Sapporo o kolejne pucharowe punkty. W dalekiej Japonii Niemcy zaprezentują się w najsilniejszym składzie. Do rywalizacji w gronie najlepszych porwaca Severin Freund. Kogo poza liderem kadry nominował 46-letni Austriak?

 

Przerwa Severina Freunda od startów w zawodach najwyższej rangi nie trwała długo. Przypomnijmy, że lider niemieckiej drużyny na skutek upadku odniesionego na początku tego roku, podczas serii próbnej przed zawodami zaliczanymi do Turnieju Czterech na Bergisel w Innsbrucku, zmagał się z kontuzją. Problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na udział w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Zawodnik czuje się już jednak znacznie lepiej i wystapi w kolejnych konkursach, które zostaną rozegrane w ten weekend na Okurayamie (K-120 / HS-134). Absencja Freunda w stolicy Tatr spowodowała, że zwiększa się jego strata do startującego w żółtym plastronie lidera cyklu Petera Prevca, a także topnieje przewaga nad zajmującym 3. pozycję w klasyfikacji generalnej, świetnie dysponowanym Kennethem Gangnesem z Norwegii.

Niemcy Freitag Wank Wellinger S.Piwowar 300x200 - Silna reprezentacja Niemiec powalczy w Sapporo
Richard Freitag, Andreas Wank i Andreas Wellinger, fot. Stefan Piwowar

Po zakończeniu zakopiańskiego weekndu nasi zachodni sąsiedzi stracili także prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Narodów obecnego sezonu. Zwycięstwo w rywalizacji drużynowej pozwoliło zawodnikom Kraju Wikingów na wyprzedzenie Niemców o 235 punktów. Biorąc pod uwagę różnicę dzielącą obie ekipy, trener Schuster postanowił zabrać do Sapporo podopiecznych, którzy prezentują aktualnie najwyższą formę. Oprócz wspomnianego wcześniej Severina Freunda do Japonii uda się Richard Freitag, który plasuje się na 7. miejscu wśród elity w obecnym sezonie. Na Okurayamie zaprezentuje się także Andreas Wellinger. 20-latek jest trzecią siłą w kadrze Wernera Schustera oraz trzecim zawodnikiem reprezentującym Niemcy w czołowej ”10” Pucharu Świata. Bardzo dobrze dysponowanych tej zimy kolegów będzie wspierał Andreas Wank. Urodzony w Halle skoczek zamuje 16. miejsce w obecnym Pucharze Świata. Niemiecką kadrę na indywidualne konkursy uzupełniają Stephan Leyhe, który w gronie najlepszych jest 23., oraz David Siegel, który zalicza swoje pierwsze regularne starty wśród elity. Najmłodszy z podopiecznych ternera Schustera jest sklasyfikowany na 49. pozycji w całym cyklu.

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz