You are currently viewing Polacy z Żyłą na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen

Polacy z Żyłą na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen

Zyla.Piotr Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska - Polacy z Żyłą na Puchar Kontynentalny w BischofshofenZawody Pucharu Kontynentalnego powracają do Europy. W nadchodzący weekend w austriackim Bischofshofen czekają nas kolejne emocje związane z rywalizacją ”drugiej ligi” skoków narciarskich. Na starcie nie zabraknie naszych reprezentantów, którzy w sześcioosobowym składzie zaprezentują się podczas nadchodzących konkursów.

 
Kantyka Przemysław trening Zakopane.12.2015 fot.Bartosz.Leja 300x200 - Polacy z Żyłą na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen
Przemysław Kantyka, fot. Bartosz Leja

Podczas dwóch konkursów rozegranych na skoczni im. Paula Ausserleitnera (K-125 / HS-140) Polskę reprezentować będą zarówno zawodnicy kadry A jak i skoczkowie kadry B. Taką decyzję podjął sztab trenerski, z Maciejem Maciusiakiem na czele. Opiekun naszej drużyny najpierw podał nazwiska pięciu biało-czerwonych pewnych wyjazdu do Bischofshofen, a w środę szansę występu w Austrii dostał Przemysław Kantyka. 19-latek powołanie do kadry na zawody Pucharu Kontynentalnego wywalczył bardzo dobrym występem w środowym konkursie z cyklu LOTOS Cup, gdzie z dużą przewagą wygrał rywalizację w kategorii junior A. Reprezentant LKS Klimczok Bystra startował już tej zimy w ”drugiej lidze” skoczków i zajmuje 49. miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Bischofshofen Paul Ausserleitner Schanze2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Polacy z Żyłą na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen
Bischofshofen 'Paul-Ausserleitner-Schanze’, fot. Julia Piątkowska

Szansę na występ dostał także Jakub Wolny, który w miniony weekend rywalizował w Zakopanem w zawodach elity. Powracający po kontuzji Bielszczanin aktualnie plasuje się na 41. pozycji w Pucharze Kontynentalnym. W składzie reprezentacji na austriackie konkursy znaleźli się także Bartłomiej Kłusek oraz Jan Ziobro, którzy sklasyfikowani są na 27. i 50. lokacie w obecnym sezonie zimowym. Nominacje od trenera Maciusiaka otrzymał także Krzysztof Biegun. 21-letni zawodnik z Gilowic w  rywalizacji  w ”drugiej lidze” aktualnie zajmuje 66. miejsce. Być może konkursy w Bischofshofen będą okazją do przełamania dla Piotra Żyły. Doświadczonemu Wiślaninowi nie wiedzie się ostatnio w walce ze światową elitą, ale zyskał zaufanie opiekuna kadry B. Dla 29-letniego zawodnika będzie to pierwszy start w cyklu Pucharu Kontynentalnego od 2010 roku.

 

Program zawodów w Bischofshofen:

 • 30 stycznia 2016 r. (sobota):
  • 10:00 – oficjalny trening
  • 16:00 – seria próbna
  • 17:00 – 1. seria konkursu indywidualnego
 • 31.01.2016 (niedziela)
  • 09:00 – seria próbna
  • 10:00 – 1. seria konkursu indywidualnego
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz