You are currently viewing LOTOS Cup: Za nami czwarte konkursy w Szczyrku (FOTO)

LOTOS Cup: Za nami czwarte konkursy w Szczyrku (FOTO)

IMG 6932 2 - LOTOS Cup: Za nami czwarte konkursy w Szczyrku (FOTO)W środę w Szczyrku zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Łotwy i Kazachstanu rywalizowali w czwartym w tym sezonie konkursie skoków narciarskich z cyklu LOTOS Cup, a także w serii skoków do kombinacji norweskiej. Stawką w najstarszych kategoriach wiekowych był wyjazd do austriackiego Bischofshofen na Puchar Kontynentalny.

 

W środowy poranek na skoczni HS-44 rywalizację w kategorii junior E rozpoczęli najmłodsi uczestnicy zawodów LOTOS Cup. Bezkonkurencyjny okazał się lider klasyfikacji generalnej – Wiktor Szozda (40,0 / 40,0 m). Zawodnik WSS Wisła w Wiśle o prawie osiem punktów wyprzedził Jana Rzadkosza (39,0 / 39,5 m) z TS Wisły Zakopane. Jestem bardzo zadowolony ze swoich skoków. Wszystkie wyszły mi fajnie, dlatego nie mogę ocenić, który z tych skoków był lepszy. Nie były może idealne, ale powiedziałbym, że dobre. Od początku jestem liderem, jednak wiem, że Jasiu Rzadkosz będzie walczył do samego końca o zwycięstwo, dlatego muszę uważać. Na razie mam nad nim 40 punktów przewagi – ocenił złoty medalista. Brązowym medalistą został natomiast Mateusz Chraścina (40,5 / 40,5 m) z klubu LKS Olimpia Goleszów. W klasyfikacji generalnej prowadzi Szozda (320 pkt), jednak rywale są blisko – Rzadkosz ma 280 punktów, a Chraścina 270.

Pełne wyniki >>

Po raz kolejny rywalizację w kategorii młodziczek zdominowała Paulina Cieślar. Skoczkini z klubu WSS Wisła w Wiśle, dwukrotnie uzyskała 40,5 metra i o ponad 40 punktów pokonała Sabinę Król (36,5 / 35,0 m) z zakopiańskiego AZS-u. Podobnie jak we wtorkowym konkursie na najniższym stopniu podium stanęła Róża Pawlikowska (31,5 / 35,5 m), również z AZS Zakopane. Liderka klasyfikacji LOTOS Cup zgromadziła już 380 punktów, a druga Sabina Król ma ich 340.

Pełne wyniki >>

Drugie zwycięstwo z rzędu w kategorii junior D odniósł Jan Habdas (75,5 / 73,0 m). Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra nie dał szans rywalom, wyprzedzając drugiego Adama Niżnika (70,5 / 67,0 m) z TS Wisły Zakopane o ponad 20 punktów. Brązowy medal w kategorii zdobył Krystian Zygmuntowicz (61,5 / 61,5 m) z WKS-u Zakopane. W klasyfikacji generalnej Habdas ma 360 punktów, a drugi Niżnik – 260.

Pełne wyniki >>

W kategorii junior C trzeci triumf w zawodach LOTOS Cup ma za sobą w tym sezonie Tomasz Pilch (72,0 / 73,0 m). Podopieczny trenera Rafała Śliża z WSS Wisła w Wiśle okazał się o 6,1 punktu lepszy od swojego klubowego kolegi Kacpra Juroszka (69,0 / 73,0 m).Mam lekki niedosyt po dzisiejszych skokach, bo nie były one dobre – ocenia złoty medalista. – Pierwszy skok był zdecydowanie lepszy, bo w tym drugim zabrakło mi powietrza i tak nagle musiałem wylądować, dlatego dostałem niskie noty za styl – dodaje Tomasz Pilch. – Natomiast co do warunków uważam, że miałem dzisiaj dobre. Obiekt też był bardzo dobrze przygotowany, nawet lepiej niż ostatnio, tory były równe, dlatego można być zadowolonym – podkreśla skoczek z wiślańskiego klubu. Trzecie miejsce zdobył Kacper Stosel (66,5 / 70,5 m) z AZS-u Zakopane. Po czterech konkursach LOTOS Cup 2016 Pilch (380 pkt.) ma przewagę 160 punktów nad Stoslem.

Pełne wyniki >>

Z kompletem zwycięstw w kategorii juniorek prowadzi Kinga Rajda. Zawodniczka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk lądowała dzisiaj na 72 oraz 73 metrze i tym samym wyprzedziła Magdalenę Pałasz (65,0 / 66,0 m) o blisko 30 punktów. Wczoraj po prostu nie był mój dzień i nie wiem, co się stało. Nie byłam może przygotowana fizycznie, trochę też mentalnie. Ale dzisiaj jest o wiele lepiej i to się liczy – mówi z uśmiechem na twarzy najlepsza polska skoczkini. – Dzisiejsze skoki były już fajne, jestem z nich zadowolona i cieszę się, że znacznie lepiej mi poszło na skoczni – dodaje. – Co do warunków, to myślę, że było dzisiaj bardzo dobrze, wiaterek troszkę wiał, ale generalnie było ok – podsumowuje Kinga Rajda. Brązowy medal, podobnie jak we wtorkowych zawodach, wywalczyła Czeszka Michaela Rajnochova (62,5 / 65,5 m).

Pełne wyniki >>

Bezkonkurencyjny w kategorii junior B okazał się powracający po kontuzji Dominik Kastelik (95,0 / 101,0 m). Zawodnik klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk o 14,5 punktu wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej – Dawida Jarząbka (92,0 / 96,0 m). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Ukrainy Stepan Pasichnyk (92,0 / 95,5 m). W „generalce” Jarząbek (360 pkt.) ma aż 130-punktową przewagę nad Dawidem Krupą.

Pełne wyniki >>

Kropkę nad i w rywalizacji na skoczni HS-106 postawił Przemysław Kantyka, który po skokach na odległość 101,5 oraz 102 metry pewnie wygrał rywalizację w kategorii junior A i tym samym zapewnił miejsce w składzie polskiej ekipy na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen. Myślę, że mogę być zadowolony z moich skoków. Nie były one jakoś rewelacyjne, ale były to takie dobre, solidne skoki – ocenia nasz junior. – Jeszcze odczuwałem zmęczenie podróżą z Sapporo, dlatego odpuściłem sobie wczorajszy konkurs, przez co troszkę się zregenerowałem i teraz jest już ok, jeszcze nie w 100%, ale już jest dobrze – opowiada zawodnik LKS Klimczok Bystra. – Mam jeszcze uwagi do moich skoków, ponieważ podczas odbicia z progu palcami wychodzę w drugą stronę, ale poza tym jest w porządku i wszystko jest na dobrej drodze – dodaje. – Tuż przed dekoracją dostałem SMS-a od trenera Maćka Maciusiaka i dowiedziałem się, że dzisiejszymi skokami zapewniłem sobie miejsce w składzie i jadę na Puchar Kontynentalny do Bischofshofen. Jestem z tego bardzo zadowolony – podsumowuje z uśmiechem na twarzy Przemysław Kantyka. Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra o 30 punktów wyprzedził kolegę z Kadry Juniorów – Łukasza Podżorskiego (93,5 / 96,5 m) z klubu WSS Wisła w Wiśle, natomiast brązowy medal wywalczył Krzysztof Leja (93,0 / 93,0 m) z zakopiańskiego AZS-u. Żółta koszulka pozostaje w rękach Podżorskiego (360 pkt.), a 40 punktów traci do niego Leja.

Pełne wyniki >>

W kategorii seniorów zwycięstwo odniósł Aleksander Zniszczoł. Skoczek z klubu WSS Wisła w Wiśle, lądował na 100 i 97 metrze i tym samym o 11 punktów okazał się lepszy od Adama Rudy (97,0 / 95,0 m) z klubu ZTS Zakucie. Brązowy medal wywalczył dzisiaj wczorajszy zwycięzca Krzysztof Miętus (94,5 / 94,0 m) z AZS-u Zakopane. W klasyfikacji generalnej prowadzi Ruda (360 pkt.) przed Andrzejem Zapotocznym (260 pkt.).

Pełne wyniki >>

 

Fotorelacja:

 

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:

http://pzn.pl/lotos-cup/

http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/

 

Autor komunikatu: Anna Karczewska i Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz