You are currently viewing Rosyjska Federacja Narciarska ograniczy wydatki na skoki

Rosyjska Federacja Narciarska ograniczy wydatki na skoki

Rosyjscy skoczkowie w obecnym sezonie Pucharu Świata nie dają swoim kibicom powodów do zadowolenia. Ze słabych wyników podopiecznych trenera Matjaza Zupana niezadowolone są władze Rosyjskiej Federacji Narciarskiej, które wprowadziły limity startowe i cięcia w wydatkach na skoki narciarskie. Decyzję poparło również Rosyjskie Ministerstwo Sportu. 

 
Zupan Matjaz LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja  300x199 - Rosyjska Federacja Narciarska ograniczy wydatki na skoki
Matjaz Zupan, fot. Bartosz Leja

Co oznaczają kroki podjęte przez włodarzy oraz jaka będzie przyszłość słoweńskiego trenera? W obecnym sezonie zimowego Pucharu Świata, pod nieobecność kontuzjowanego Dmitrija Vassilieva, reprezentantom Federacji Rosyjskiej wiedzie się słabo. Skoczkowie we wszystkich swoich występach zgromadzili łącznie zaledwie 53 punkty. W klasyfikacji generalnej najwyżej z Rosjan plasują się Ilmir Hazetdinov i Evgeniy Klimov, którzy zajmują ex aequo 47. pozycję z dorobkiem 19 punktów. Oprócz wymienionej dwójki w całym cyklu punktowali jeszcze Anton Kalinitschenko oraz Denis Kornilov

Oceny występów skoczków podjął się odpowiedzialny za rosyjskie skoki narciarskie Dmitrij Dubrovski. Szef Rosyjskiej Federacji Narciarskiej jest wyraźnie niezadowolony z wyników osiąganych przez podopiecznych trenera Matjaza Zupana. Skoczkowie od czasu do czasu plasują się wśród czołowej ”30” Pucharu Świata, jednak stać ich na znacznie lepsze występy. – Mamy potencjał wśród zawodników, czekamy na analizę tego, dlaczego osiągane są gorsze wyniki niż w ubiegłym sezonie – powiedział. Rezultaty znacznie poniżej oczekiwań zmusiły Federację Rosyjską do wprowadzenia limitów startowych dla skoczków. – Chcemy ich zmotywować – dodaje Dubrovski. Decyzję poparło Ministerstwo Sportu.

Klimov Evgeniy lot.Klingenthal.wc .2015 fot.J.Piatkowska 300x200 - Rosyjska Federacja Narciarska ograniczy wydatki na skoki
Evgeniy Klimov, fot. Julia Piątkowska

Plan „ratowania” rosyjskich skoków zakłada, że na pucharowe zawody w Lahti pojedzie czwórka podopiecznych Zupana, a w kolejnych, skandynawskich konkursach zaprezentują się tylko dwaj zawodnicy. Patrząc na wyniki reprezentantów Rosji osiągane w tym sezonie, wydaje się, że będą to aktualnie najlepsi – Ilmir Hazetdinov i Evgeniy Klimov. Co z pozostałymi zawodnikami? - Wyślemy ich na treningi w Czajkowskim i Niżnym Tagilu, aby poczuli chęć rywalizacji ze światową elitą – powiedział szef rosyjskich skoków narciarskich. Dubrovski zauważa także, że w zawodach Pucharu Kontynentalnego podopieczni Matjaza Zupana nie mogą się bić jedynie o miejsca 25-40, ponieważ są zdolni do uzyskiwania znacznie lepszych wyników.

Rosyjski Związek Narciarski zmaga się z problemami finansowymi. Reprezentacyjne cięcia oprócz skoczków dosięgną kombinatorów norweskich oraz członków sztabu. Pracę mają stracić serwismeni i fizjoterapeuci, na których kontrakty Związek nie ma pieniędzy. Przynajmniej do końca obecnego sezonu zimowego o swoje zatrudnienie nie musi obawiać się duet trenerski Matjaz Zupan – David Jiroutek. Dopiero po zawodach w Planicy ich praca zostanie dokładnie przeanalizowana. Wtedy zapadną decyzje o ich przyszłości w roli opiekunów kadry narodowej.

 

źródło: team-russia2014.ru / informacja własna

 

Dodaj komentarz