You are currently viewing Sześciu biało-czerwonych w PŚ – kwoty startowe na kolejny period zmagań

Sześciu biało-czerwonych w PŚ – kwoty startowe na kolejny period zmagań

8H7A1352 - Sześciu biało-czerwonych w PŚ - kwoty startowe na kolejny period zmagańKonkursy w dalekiej Azji zakończyły krótki, acz intensywny okres w rozgrywkach najwyższej rangi obejmujący zawody w Zakopanem i Sapporo. Tym samym przed skoczkami kolejny, szósty period Pucharu Świata. Ilu skoczków z poszczególnych krajów będzie mogło reprezentować swoje barwy przez najbliższe tygodnie?

 

8H7A1346 - Sześciu biało-czerwonych w PŚ - kwoty startowe na kolejny period zmagań
Norwegowie na podium w Zakopanem, fot. Julia Piątkowska

Limity startowe na każdy period Pucharu Świata wyznacza przede wszystkim tzw. Światowa Lista Rankingowa (WRL). Wśród 55 najlepszych skoczków widnieje po 6 reprezentantów z Niemiec, Norwegii, Słowenii, Japonii i… Polski. Są to Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro i Klemens Murańka. Tym samym trenerzy tych pięciu krajów będą mogli wystawiać do konkursów 6 podopiecznych. Dodatkowe miejsca, z puli Pucharu Kontynentalnego, wywalczyli skoczkowie z Niemiec, Słowenii i Norwegii, ponieważ to ich reprezentanci (Tom Hilde, Jaka Hvala, Karl Geiger) znajdują się w czołowej trójce 5. periodu Pucharu Kontynentalnego. Dlatego maksymalna pula 7 reprezentantów będzie przysługiwała Norwegom, Niemcom i Słoweńcom.

8H7A1390 - Sześciu biało-czerwonych w PŚ - kwoty startowe na kolejny period zmagań
Austriacy na podium w Zakopanem, fot. Julia Piątkowska

Słabsza forma daje się we znaki Austriakom, którzy już nie brylują tak jak w minionych latach i w PŚ powalczą w 5-osobowym składzie. Po czterech przedstawicieli będą mieli Czesi, Szwajcarzy i Rosjanie, a regres w skokach pogłębia się u Finów – tylko 3 podopiecznych Janiego Klingi poskacze w PŚ – taki sam limit otrzymali Francuzi, niemający przecież takich tradycji w skokach narciarskich. Pozostałe kraje poskaczą w dwuosobowych ekipach. 

Szósty etap zmagań będzie obejmował aż 11 rozgrywek, mających miejsce przede wszystkim w Skandynawii: Oslo (6-7.02), Trondheim (10.02), Vikersund (13-14.02), Lahti (19-21.02), Kuopio (23.02) oraz dalekiej Azji w Ałmatach (27-28.02). W tym czasie odbędą się dwa konkursu drużynowe: w norweskim Oslo i fińskim Lahti.

Kwoty startowe na 6. period PŚ:

Rerezentacja

Kwota

Norwegia

7

Słowenia

7

Niemcy

7

Japonia

6

Polska

6

Austria

5

Czechy

4

Rosja

4

Szwajcaria

4

Finlandia

3

Francja

3

Inne reprezentacje

2

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz