You are currently viewing Norwescy skoczkowie i skoczkinie nominowani na zawody w Oslo

Norwescy skoczkowie i skoczkinie nominowani na zawody w Oslo

- Norwescy skoczkowie i skoczkinie nominowani na zawody w OsloPrzed nami kolejny weekend z Pucharem Świata. Tym razem rywalizacja zawita do Oslo, gdzie w walce o kolejne pucharowe punkty zmierzą się najlepsi skoczkowie i skoczkinie. Norweski Związek Narciarski ogłosił kadry kobiet i mężczyzn i kobiet na nadchodzące zawody. Zobaczmy, kogo trenerzy nominowali do rywalizacji na Holmenkollen.

 

Norwegowie

Trener Alexander Stoeckl, na konkursy, które odbędą się w dniach 6-7 lutego na obiekcie Holmenkollbakken (K-120 / HS-134) powołał siedmiu swoich podopiecznych. Nazwiska wybrańców trenera ogłosił we wtorek Norweski Związek Narciarski. Czy Norwegowie na własnej ziemi potwierdzą wyśmienitą formę w obecnym sezonie?

DSC 1095 - Norwescy skoczkowie i skoczkinie nominowani na zawody w Oslo
Anders Fannemel, fot. Przemek Wardęga

Liderem gospodarzy podczas weekendowych konkursów w Oslo będzie Kenneth Gangnes. Aktualny mistrz Norwegii, najlepszy z zawodników Kraju Wikingów w obecnym sezonie zimowym  zajmuje 3. pozycję w klasyfikacji generalnej zawodów Pucharu Świata. Tuż za nim plasuje się Johann Andre Forfang. 20-latek swoją dobrą dyspozycję potwierdził wywalczeniem miejsca na podium w Sapporo. Najlepsi podopieczni trenera Alexandra Stoeckla mogą liczyć w Oslo na wsparcie Andersa Fannemela i Daniela Andre-Tande. Zwycięzca drugiego konkursu na Okurayamie plasuje się aktualnie na 11. pozycji w klasyfikacji całego cyklu, a jego reprezentacyjny kolega wśród elity sklasyfikowany jest w czołowej ''10'', zajmując 9. lokatę. 42-letni opiekun norweskiego zespołu na konkursy rozgrywane w Norwegii nominował także Joachima Hauera. 25-letni zawodnik powalczy na Holmenkollen o kolejne pucharowe punkty, których do tej pory zgromadził 210, co pozwala mu cieszyć się 17. miejscem wśród najlepszych w obecnym sezonie. Barw swojego kraju w Oslo będzie bronił także Andreas Stjernen. 27-latek zajmuje tej zimy 14. pozycję w Pucharze Świata.

Norweską kadrę uzupełni Tom Hilde, który prezentował bardzo dobrą formę podczas Pucharu Kontynentalnego. - Styczeń był dla mnie bardzo dobrym miesiącem. Wygrałem period i wywalczyłem dodatkowe miejsce w Pucharze Świata  dla swojego kraju - napisał na blogu skoczek Kraju Wikingów. Urodzony w Baerum zawodnik będzie miał szansę na powiększenie swojego pucharowego dorobku punktowego i udowodnienie swojej dyspozycji trenerowi. Aktualnie 28-latek zajmuje 31. lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ.

 

Norweżki

Jahr Line Lundby Maren WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Norwescy skoczkowie i skoczkinie nominowani na zawody w Oslo
Line Jahr i Maren Lundby, fot. Julia Piątkowska

Norwegia będzie także kolejnym etapem walki o Kryształową Kulę w  Pucharze Świata Pań. Indywidualna rywalizacja najlepszych skoczkiń odbędzie się 4 grudnia, także na obiekcie HS-134. W zawodach zaprezentują się cztery zawodniczki gospodarzy. Czy na Holmenkollen ktoś zdoła pokonać będącą w wyśmienitej dyspozycji Japonkę Sarę Takanashi?

Decyzją sztabu trenerskiego podczas zawodów rozegranych w Kraju Wikingów wystąpi Silje Opseth. Dla 16-latki będzie to okazja do zdobycia pierwszych w tym sezonie ''oczek'' do klasyfikacji Pucharu Świata. W reprezentacji znalazła się także Anna Odine Strøm, która podobnie jak najmłodsza członkini norweskiej kadry czeka na swoje pierwsze pucharowe punkty. Młode zawodniczki mogą liczyć na wsparcie starszych i bardziej doświadczonych koleżanek z drużyny. Line Jahr, najbardziej doświadczona z nominowanej czwórki aktualnie plasuje się na 26. pozycji wśród skoczkiń w obecnym sezonie. Znacznie wyżej w Pucharze Świata sklasyfikowana jest Maren Lundby. 21-letnia zawodniczka, która ostatnie zawody w Oberstdorfie zakończyła na podium jest najlepszą reprezentantką swojego kraju tej zimy i plasuje się na 9. miejscu.

 

źródło: skiforbundet.no / informacja własna / tom-hilde.playblogg.no

 

Dodaj komentarz