You are currently viewing Składy Niemek i Niemców na zawody w Oslo, Trondheim i Hinzenbach

Składy Niemek i Niemców na zawody w Oslo, Trondheim i Hinzenbach

DSC 1555 - Składy Niemek i Niemców na zawody w Oslo, Trondheim i HinzenbachKolejne pucharowe zmagania to kolejne szanse na dobre lokaty. Z nadzieją do norweskiego Oslo wyruszą z pewnością Niemcy, którzy na triumf czekają od Willingen. Indywidualnie podopieczny Schustera wygrywał jeszcze w grudniu zeszłego roku. Na Holmenkollbakken zaprezentują się także skoczkinie zza naszej zachodniej granicy.

 

Niemcy w Oslo i Trondheim

Geiger Karl Zakopane S.Piwowar 300x200 - Składy Niemek i Niemców na zawody w Oslo, Trondheim i Hinzenbach
Karl Geiger, fot. Stefan Piwowar

Po  rywalizacji w Japonii Puchar Świata wraca do Europy, a konkretnie do kolebki skoków narciarskich, czyli Norwegii. Trener kadry niemieckiej, Werner Schuster, w kolejnym periodzie będzie miał przywilej wystawienia siedmiu swoich podopiecznych, z czego skorzysta bardzo dobrze spisujący się ostatnio w zawodach Pucharu Kontynentalnego Karl Geiger.

W ostatnich konkursach Pucharu Świata, zarówno w Sapporo jak i wcześniej w Zakopanem, żadnemu zawodnikowi niemieckiemu nie udało się stanąć na podium. Po Turnieju Czterech Skoczni lekką obniżkę formy prezentuje lider Niemców, Severin Freund, a jego strata do Petera Prevca w tym czasie, znacznie się powiększyła. Zwycięzca zeszłorocznej klasyfikacji generalnej nie może się jednak doczekać norweskich zawodów. – Oslo to najbardziej legendarne miejsce w kalendarzu Pucharu Świata. Mam nadzieję, że ostatnie sukcesy Norwegów sprawią, że trybuny będą pełne, a kibice zapewnią świetną atmosferę – powiedział Freund.

Okazję do poprawy swoich dotychczasowych wyników w zawodach w Oslo (6-7.02) i Trondheim (10.02) od trenera Schustera otrzymali:

 • Severin Freund (2.miejsce w PŚ 2015/2016)
 • Richard Freitag (7. miejsce w PŚ 2015/2016)
 • Andreas Wellinger (12. miejsce w PŚ 2015/2016)
 • Andreas Wank (19. miejsce w PŚ 2015/2016)
 • Stephan Leyhe (22. miejsce w PŚ 2015/2016)
 • David Siegel (42. miejsce w PŚ 2015/2016)
 • Karl Geiger (61. miejsce w PŚ 2015/2016)
schuster werner kd 300x200 - Składy Niemek i Niemców na zawody w Oslo, Trondheim i Hinzenbach
Werner Schuster, fot. Kata Deak

Do Pucharu Świata wraca zatem Karl Geiger, który po ostatnich dobrych występach w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen, gdzie wygrał jeden z konkursów, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Pozytywnie nastawiony przed kolejnymi konkursami jest trener Niemców Werner Schuster. – W pierwszej części norweskiego tygodnia Pucharu Świata wystąpi sprawdzony skład z Sapporo. Oprócz szóstki, która tam wystąpiła, swoją szansę dostanie także Karl Geiger, który wywalczył dla nas dodatkowe miejsce startami w Pucharze Kontynentalnym. Oczekiwania w stosunku do Oslo są duże, bo w ostatnich latach regularnie udawało nam się zajmować na Holmenkollen wysokie lokaty – przyznał, mają zapewne na myśli sukcesy Freunda. W ubiegłym sezonie wygrał on zarówno oba konkursy w Oslo, jak i zawody w Trondheim. Teraz powtórzenie tych sukcesów będzie jednak bardzo trudne.

Pełny program i składy kadr na PŚ mężczyzn w Oslo >>

 

Niemki w Oslo i Hinzenbach

Dodajmy, że na dużej skoczni w Oslo-Holmenkollen (HS-134) zaprezentują się także panie. Szansę na występ w Norwegii dostały cztery podopieczne Andreasa Bauera. W tym gronie znalazły się:

 • Katharina Althaus (11. w PŚ 2015/16),
 • Juliane Seyfarth (14. w PŚ 2015/16),
 • Carina Vogt (16. w PŚ 2015/16),
 • Anna Rupprecht (24. w PŚ 2015/16).
IMG 8613 - Składy Niemek i Niemców na zawody w Oslo, Trondheim i Hinzenbach
Katharina Althaus, fot. Frederik Clasen

Niemki będą starały się poprawić swoje niezbyt satysfakcjonujące rezultaty osiągane niedawno przed własną publicznością w Oberstdorfie. – Nasze wyniki w Oberstdorfie były rozczarowujące, brakowało nam miejsc w czołówce. Naszym celem jest to, aby być dobrze reprezentowanym w czołowej dziesiątce i z tym celem podróżujemy do Oslo – zapewnia trener Andreas Bauer.

Szkoleniowiec Niemek ogłosił już także skład na kolejne konkursy żeńskiego Pucharu Świata, które odbędą się 6 i 7 lutego  na normalnej skoczni (HS-94) w austriackim Hinzenbach. Na starcie pojawią się tam: Katharina Althaus, Juliane Seyfarth, Carina Vogt, Anna Rupprecht, a także Agnes Reisch i Pauline Hessler.

 

źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz