You are currently viewing Łukasz Kruczek odchodzi po sezonie – oficjalne oświadczenia trenera i Polskiego Związku Narciarskiego
Trener Łukasz Kruczek, na pierwszym planie (fot. Bartosz Leja)

Łukasz Kruczek odchodzi po sezonie – oficjalne oświadczenia trenera i Polskiego Związku Narciarskiego

Kruczek Lukasz konf B.Leja - Łukasz Kruczek odchodzi po sezonie - oficjalne oświadczenia trenera i Polskiego Związku NarciarskiegoMedialne doniesienia dotyczące przyszłości Łukasza Kruczka nie pozostały bez echa – ostatecznie głos zabrał zarówno sam szkoleniowiec z Buczkowic, jak i władze Polskiego Związku Narciarskiego, wydając oficjalne oświadczenia opublikowane na stronie PZN. W nich Łukasz Kruczek potwierdził, że podjął decyzję o zakończeniu pracy z kadrą po sezonie 2015/2016.

 

Oświadczenie Łukasza Krczuka:

Ustosunkowując się do informacji podawanej przez Przegląd Sportowy w dniu 02 lutego 2016, oświadczam: 

Moja decyzja o rezygnacji z prowadzenia Reprezentacji Polski w kolejnych latach, po sezonie 2015-2016, zapadła nie wczoraj, ale ponad miesiąc temu, a dojrzewała dosyć długo.
 
Nie jest to decyzja Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, tylko moja. Zamiar rezygnacji z prowadzenia Kadry Narodowej w skokach narciarskich przedstawiłem podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Kulm Prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi, który przekazał tę informację wiceprezesom PZN Andrzejowi Wąsowiczowi i Andrzejowi Kozakowi, tak by było odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozpoczęcia kolejnego okresu przygotowawczego.
 
Reprezentacja Polski nie jest już kopciuszkiem na światowej arenie skoków narciarskich, posiada kilku zwycięzców zawodów PŚ, medalistów MŚ, zdobywców Pucharu Świata i w końcu podwójnego Mistrza Olimpijskiego, a przede wszystkim ogromny potencjał. Stąd decyzja by tego typu informacje podać kierownictwu PZN wcześniej. Chciałem, by zmiany następowały w sposób przemyślany, a nie pod wpływem emocji.
 
Informacja medialna została przedstawiona w sposób nieprecyzyjny. Szkoda, że nikt przed publikacją nie szukał potwierdzenia u źródła. Nie ma co ukrywać, że podanie takiej wiadomości w połowie sezonu jest niezręczne dla wszystkich. 

Reasumując powyższe i patrząc na kalendarz, jest dopiero połowa sezonu i nie zamierzam ani o pół procenta zmniejszać natężenia pracy. Wyniki Reprezentacji pozostają priorytetem dla mnie i całego sztabu oraz wszystkich zainteresowanych. Sezon kończy się zawodami pucharowymi w Planicy, więc pozostało do końca prawie 50 dni wytężonej pracy. O tym, czy ten sezon będzie najsłabszy, przekonamy się po ostatnich zawodach pucharowych. Cały czas pracujemy bez wytchnienia nad tym, by wyniki osiągane przez zawodników były jak najlepsze, dające zadowolenie zawodnikom i dumę kibicom. 
 
Pozdrawiam serdecznie, 
Łukasz Kruczek

Wisła 03.02.2016

 

Oświadczenie Władz Polskiego Związku Narciarskiego:

Ustosunkowując się do informacji podawanej przez media w dniu 02 lutego 2016, oświadczamy: 

W związku z opublikowaniem przez Przegląd Sportowy „sportowej wiadomości dnia”  z dn. 02 lutego 2016, a dotyczącej zmian na stanowisku Trenera Głównego Reprezentacji Polski w skokach narciarskich informujemy, iż:

1. Trener Łukasz Kruczek podczas Turnieju Czterech Skoczni przekazał Prezesowi PZN  ustną informację, że wraz z zakończeniem bieżącego sezonu zamierza zakończyć pracę na stanowisku Trenera Głównego Kadry Narodowej w skokach narciarskich w Polskim Związku Narciarskim.

2. Informacja ta została omówiona w składzie ścisłego kierownictwa Związku: Prezes A. Tajner, Wiceprezes A. Wąsowicz, Wiceprezes A. Kozak.

3. Po zakończeniu treningu w dn. 03.02.2016 roku trener Łukasz Kruczek przedstawił pisemne oświadczenie odnoszące się do doniesień medialnych z dnia 02 lutego 2016 roku, mówiących o zamiarze rezygnacji z prowadzenia Kadry Narodowej po zakończeniu sezonu.

4. Kierownictwo PZN podjęło decyzję, że do końca trwającego sezonu Reprezentacja będzie funkcjonować na obecnych zasadach.

5. Nieprawdą jest, jakoby umowa o pracę z trenerem Łukaszem Kruczkiem kończyła się w dniu 30 maja 2016 roku. Trener jest zatrudniony w PZN na zasadach ogólnych prawa pracy, na czas nieokreślony.

6. Dalsze rozważania i spekulacje na temat zmian w sztabach szkoleniowych PZN uważamy za bezzasadne. Do rozmów na temat przyszłości powrócimy po zakończeniu obecnego sezonu.

                                                                                                
Prezes PZN Apoloniusz Tajner
Wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz
Wiceprezes PZN Andrzej Kozak

Kraków, 03.02.2016

 

źródło: Łukasz Kruczek, Apoloniusz Tajner / Komunikat Prasowy PZN

 

 

Dodaj komentarz