You are currently viewing Maren Lundby po rekordowym skoku: „To szalone uczucie” (WIDEO)

Maren Lundby po rekordowym skoku: „To szalone uczucie” (WIDEO)

Lundby Maren Oslo.2013.Ladies fot.Stefan.Piwowar - Maren Lundby po rekordowym skoku: "To szalone uczucie" (WIDEO)Wczorajsze treningi w Oslo pokazały, że panie znakomicie radzą sobie podczas skoków na nartach także na większych obiektach. Próbami przekraczającymi rekord skoczni zachwycały Japonka Sara Takanashi oraz Norweżka Maren Lundby. Ta druga wylądowała na granicy 140 metra. – To absolutnie szalone uczucie – komentowała rozemocjonowana.

 

Dalekie skakanie w środowych treningach rozpoczęła liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Sara Takanashi, która w pierwszej rundzie ustała 137 metrowy skok, aż o 3 metry dłuższy od jej oficjalnego rekordu z zawodów Pucharu Świata w 2013 r. Mimo iż jury częstymi zmianami długości rozbiegu starało się ograniczyć aż tak dalekie loty, w drugiej serii treningowej Maren Lundby odleciała aż na 140 metr, co jest zdecydowanie najlepszą próbą oddaną przez kobietę na skoczni HS-134 w Oslo-Holmenkollen. Mimo, że o oficjalnym rekordzie mówić nie możemy (oficjalne rekordy pochodzą tylko z ocenianych serii konkursowych PŚ), skoki te i tak są niezwykle imponujące. Dodajmy, że 140 metrowa próba jest zaledwie o 1 metr bliższa od oficjalnego rekordu mężczyzn, który należy do Austriaka, Andreasa Koflera.

Jak swój skok na gorąco skomentowała Lundby? – Trudno to opisać. Wychodzisz z progu i wydaje ci się, że nigdy nie wylądujesz. To absolutnie szalone uczucie. To był dobry skok. Ponadto, udało mi się trafić na dobre warunki, ale prawdopodobnie było to połączenie tych dwóch kwestii. W konkursie nie oczekuję tak dalekich skoków, ale mam nadzieję rywalizować w czołówce.

Nice training jump today, hope to see a lot of people in the hill tomorrow at 17.00. This is the reason why I love ski…

Posted by Maren Lundby on 3 luty 2016

Jak zauważają norweskie media, 21-letnia podopieczna Christiana Meyera ma już za sobą skok na 140 metrów, który oddała jednak podczas nieoficjalnego treningu na większym obiekcie (HS-138) w Lillehammer.

Dodajmy, że przed tygodniem podczas pucharowych zawodów w niemieckim Oberstdorfie, Lundby po raz pierwszy w tym sezonie uplasowała się na trzecim stopniu podium. W klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje aktualnie 8. lokatę z dorobkiem 259 punktów. Czy przed własną publicznością pokusi się o kolejny znakomity występ? Przekonamy się już dziś. Konkurs rozpocznie się o godz. 17:00, a transmisję telewizyjną przewiduje Eurosport 2.

Szczegóły konkursu pań w Oslo >>

 

źródło: nrk.no / Maren Lundby, Facebook.com

 

Dodaj komentarz