You are currently viewing Ojciec braci Prevc wycofany z sędziowania PŚ mężczyzn w Oslo

Ojciec braci Prevc wycofany z sędziowania PŚ mężczyzn w Oslo

8H7A9107 - Ojciec braci Prevc wycofany z sędziowania PŚ mężczyzn w OsloNazwisko Prevc w obecnym sezonie elektryzuje wszystko i wszystkich. Chodzi oczywiście o niesamowitego Petera i podążającego za nim młodszego brata, Domena. Jednak tuż przed Pucharem Świata panów w Oslo, Norwegom podniósł ciśnienie inny fakt związany z tym słoweńskim nazwiskiem. Mianowicie obecność ojca skaczących braci, Božidara Prevc.

 

Božidar Prevc pełni funkcję sędziego skoków narciarskich. Został on zgłoszony przez Słoweński Związek Narciarski do obsady jury konkursów panów w ramach Pucharu Świata w Oslo już w ten weekend. Dziennikarze serwisu nrk.no zgłosili swój protest przeciwko obsadzie sędziowskiej w takiej formie i zwrócili się do dyrektora PŚ, Waltera Hofera, o wyjaśnienia.

– Sędziów kwalifikujemy na podstawie zgłoszeń od federacji krajowych. Żadne nazwisko nie jest powodem, aby sprawdzać powiązania rodzinne. Wierzę, że niezależnie od przynależności rodzinnych sędziowie wykonują swoją pracę rzetelnie – wyjaśnił Hofer.

Austriak wspomina też, że sytuacja, w której znaleźli się organizatorzy, nie jest niczym nowym i w przeszłości zdarzała się wielokrotnie, i w żadnym z przypadków nie dochodziło do faworyzowania członków rodziny. Przepis o odrzuceniu noty najniższej i najwyższej również w takim przypadku jest bardzo pomocny. Ostatecznie Božidar Prevc został usunięty ze składu sędziowskiego na zawody panów, znalazł się za to w składzie sędziowskim w rywalizacji skoczkiń oraz kombinatorów norweskich. W miejsce Słoweńca mianowano przedstawiciela gospodarzy konkursów.

Dodajmy, że od lat funkcję zastępcy dyrektora Pucharu Świata pełni Miran Tepeš, który jest odpowiedzialny za startowanie zawodników, kiedy zezwalają na to warunki atmosferyczne. Jego syn, Jurij, od kilku lat startuje w pucharowych zmaganiach, jednak jak zapewnia Walter Hofer, papa Tepeš pracuje w Międzynarodowe Federacji Narciarskiej dzięki odpowiednim kwalifikacjom i nie zachodzi tu żadna niejasność.

 

źródło: nrk.no

 

Dodaj komentarz