You are currently viewing Czeskie kadry na PŚ i PK, powrót Jakuba Jandy

Czeskie kadry na PŚ i PK, powrót Jakuba Jandy

Przed nami kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Elita skoczków powalczy o kolejne pucharowe punkty w Oslo, a reprezentacyjne ”drugie garnitury” będą rywalizować w Pucharze Kontynentalnym w Planicy. Trenerzy reprezentacji naszych południowych sąsiadów ogłosili składy kadr na nadchodzące zawody. Zobaczmy, kto dostał szansę występu.

 

Opiekun czeskich zawodników, Richard Schallert podał nazwiska podopiecznych, którzy walczyć będą w nadchodzący weekend w Oslo podczas kolejnych konkursów zaliczanych do Pucharu Świata. W porównaniu do ostatnich zmagań, w kadrze Czech nastąpi jedna zmiana. Do rywalizacji wśród najlepszych, po dwutygodniowej przerwie powraca Jakub Janda. Doświadczony skoczek naszych południowych sąsiadów w obecnym sezonie zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji całego cyklu. Od pucharowych zmagań odpocznie Tomas Vancura, dla którego minione tygodnie były bardzo pracowite. Czeski junior opuści zawody na Holmenkollen oraz konkursy w Trondheim i będzie zbierał siły na zawody w Vikersund.

Oprócz powracającego do składu Jakuba Jandy, w konkursach w Oslo i Trondheim zaprezentuje się Cestimir Kozisek. 24-letni zawodnik w obecnym sezonie zimowym zdobył jedno pucharowe ”oczko” i sklasyfikowany jest na ostatniej, 71. pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. Nominację od trenera na zawody rozgrywane w Kraju Wikingów otrzymał także Jan Matura. Doświadczony zawodnik zajmuje 34. lokatę na półmetku całego cyklu z dorobkiem 60 punktów. W składzie Czechów na nadchodzące zmagania nie mogło zabraknąć lidera reprezentacji, Romana Koudelki. Najlepszy z reprezentantów drużyny narodowej prowadzonej przez Richarda Schallerta plasuje się na 13. miejscu w gronie zawodników punktujących tej zimy.

Kiedy elita walczyć będzie o punkty w Norwegii, w słoweńskiej Planicy, na obiekcie HS-139 do walki przystąpi także ”druga liga” skoków narciarskich. Czesi nominowali trójkę swoich zawodników. Decyzją sztabu szkoleniowego szansę występu dostał doświadczony Lukas Hlava, którego wspierać będą młodsi koledzy z reprezentacji – Vojtech Stursa i Viktor Polasek.

 

źródło: skoky.net

 

Dodaj komentarz