You are currently viewing PŚ Oslo: Wiatr i śnieg na Holmenkollen – czy uda się poskakać? (LIVE)
Oslo - Holmenkollbakken (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Oslo: Wiatr i śnieg na Holmenkollen – czy uda się poskakać? (LIVE)

Oslo Holmenkollbakken.2016 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Oslo: Wiatr i śnieg na Holmenkollen - czy uda się poskakać? (LIVE)Po czwartkowej rywalizacji pań, już w piątek na legendarnej norweskiej Holmenkollbakken (K-120 / HS-134) w norweskim Oslo zawitali panowie. Jak spiszą się w niedzielnym konkursie indywidualnym na obiekcie określanym jako kolebka skoków narciarskich? Czy polscy skoczkowie nawiążą do wielkich sukcesów, jakie w Norwegii odnosił Adam Małysz?

 

Aktualizacja: Po skokach sześciu zawodników, w tym Bartłomieja Kłuska (101,0 m) i najlepszego, Japończyka Shohei Tochimoto (113,0 m) jury postanowiło najpierw przerwać, a później odwołać serię próbną. Powodem jest mocno wiejący wiatr, który na Holmenkollbakken w porywach osiąga nawet 5,3-5,8 m/s, a także obficie padający mokry śnieg i osiadająca na skoczni gęsta mgła. Kolejne spotkanie jury jest zaplanowane na godz. 13:55.

prevc kulm lot 300x200 - PŚ Oslo: Wiatr i śnieg na Holmenkollen - czy uda się poskakać? (LIVE)
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Już kilka dni po rywalizacji w dalekiej Japonii, skoczkowie powrócili do Europy, aby zmierzyć się w drużynowym i indywidualnym konkursie na słynnej skoczni na wzgórzu Holmenkollen w Oslo. Zawodnik, który tam zwycięża na stałe zapisuje się w historii norweskich i światowych skoków narciarskich. Kto tym razem ma na to największe szanse? Zaskoczeniem nie będzie, że jako faworyta określa się dzielącego i rządzącego na światowych skoczniach Słoweńca, Petera Prevca. Ostatnio jego miejsce na czele stawki zajmowali jedynie Austriak Stefan Kraft oraz Norweg Anders Fannemel. Także i teraz, szczególnie ten drugi, przed własną publicznością, postara się o powtórzenie wyczynu z Okurayamy. O powrót na szczyt postara się z pewnością wicelider klasyfikacji generalnej, Niemiec Severin Freund.

klusek bartek 300x199 - PŚ Oslo: Wiatr i śnieg na Holmenkollen - czy uda się poskakać? (LIVE)
Bartłomiej Kłusek, fot. SkokiPolska.pl

My tradycyjnie będziemy liczyć na lepsze występy polskich skoczków. W gronie sześciu szczęśliwców, którzy poskaczą na Holmenkollbakken (K-120 / HS-134) znaleźli się: Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała oraz Bartłomiej Kłusek, który dołączył do składu po udanych występach w Pucharze Kontynentalnym. Czy biało-czerwoni na przekór informacjom o napiętej atmosferze w drużynie pokażą, że stać ich na skakanie w czołówce?

 

Program zawodów:

 • 5 lutego 2016 r. (piątek):
  • 14:00 – odprawa techniczna
  • 15:30 – oficjalny trening, 2 serie
  • 18:00 – kwalifikacje (Eurosport 1, lajfy.com)
 • 6 lutego 2016 r. (sobota):
  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 – konkurs drużynowy (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com)
 • 7 lutego 2016 r. (niedziela):
  • 13:50 – seria próbna odwołana
  • 14:15 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com)
 

Tekstowa relacja live (FIS):

 

Informacje na bieżąco na Twitterze:

 
Oslo Holmenkollen 300x200 - PŚ Oslo: Wiatr i śnieg na Holmenkollen - czy uda się poskakać? (LIVE)
'Holmenkollbakken’ w Oslo, fot. Stefan Piwowar

Skocznia narciarska na wzgórzu Holmenkollen w Oslo jest uznawana za kolebkę skoków narciarskich w Europie. Obiekt, którego historia sięga 1892 roku obecnie ma punkt konstrukcyjny usytuowany na 120, a wielkość (HS) na 134 metrze. Zawody Pucharu Świata goszczą tam od samego początku cyklu od marca 1980 roku. W zeszłym roku w Oslo rozegrano dwa indywidualne konkursy i w obu najlepszy okazał się Severin Freund. Na podium plasowali się wówczas także: Peter Prevc, Rune Velta, Noriaki Kasai i Kamil Stoch. (wyniki 1. konkursu >>, wyniki 2. konkursu >>)

Oficjalnym rekordzistą Holmenkollbakken (K-120 / HS-134) jest Austriak Andreas Kofler, który podczas pucharowych zmagań w 2011 roku poszybował tam 141 metrów.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz