You are currently viewing Kraft zadowolony z formy, Kasai: „Mam nadzieję, że w Vikersund wygram”

Kraft zadowolony z formy, Kasai: „Mam nadzieję, że w Vikersund wygram”

8H7A2206 - Kraft zadowolony z formy, Kasai: "Mam nadzieję, że w Vikersund wygram"Na konkursowym podium w Trondheim, obok Petera Prevca, uplasowali się Stefan Kraft oraz Noriaki Kasai. Dla Austriaka jest to powrót do czołowej trójki po triumfie w Zakopanem. Japończyk z kolei śrubuje kolejne rekordy – w wieku 43 lat i 8 miesięcy ponownie został najstarszym skoczkiem na podium PŚ. Co mówili po zawodach?

 

Stabilny Kraft

8H7A1351 - Kraft zadowolony z formy, Kasai: "Mam nadzieję, że w Vikersund wygram"
Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska

Stefan Kraft skacząc 135 i 131,5 metra wywalczył w Trondheim drugą lokatę, ustępując tylko znakomicie dysponowanemu Peterowi Prevcowi. – Bardzo lubię tę skocznię, zawsze dobrze mi się tu skakało. W sumie byłem już w dobrej formie na początku sezonu, jednak rezultaty nie były tak dobre, jakbym oczekiwał. Na szczęście teraz znów jest lepiej, moje skoki ponownie są bardziej stabilne – komentował.

Tuż po konkursie na Granåsen podopieczny trenera Heinza Kuttina był już jednak w Vikersund. – Teraz oczekuję już zawodów w lotach narciarskich, ponieważ to jest najfajniejsza sprawa dla skoczka narciarskiego. Mam nadzieję, że oddam wiele skoków powyżej 200 metra – przyznał.

 

Rekordowy Kasai

DSC 1609 - Kraft zadowolony z formy, Kasai: "Mam nadzieję, że w Vikersund wygram"
Noriaki Kasai, fot. Przemek Wardęga

Najlepszą trójkę w Trondheim uzupełnił reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni, Noriaki Kasai, który skakał dziś 127 oraz 143 metry, w finale wyrównując rekord obiektu należący do Michaela Hayboecka. – Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony. Pierwszy skok był dla mnie trudny z powodu warunków atmosferycznych. Po wylądowaniu finałowej próby poczułem ból w moim kolanie. Teraz oczekuję już zawodów w Vikersund i mam nadzieję, że uda mi się tam wygrać trzy razy – mówił po konkursowych zmaganiach Japończyk, któremu rola świeżo upieczonego taty wyraźnie służy.

Dodajmy, że Kasai wciąż śrubuje swoje „wiekowe” rekordy – tym razem w wieku 43 lat, 8 miesięcy i 4 dni ponownie został najstarszych skoczkiem w historii, który uplasował się na podium zawodów Pucharu Świata. Dodatkowo w Trondheim po raz 491. wziął udział w indywidualnej pucharowej rywalizacji od początku swojej kariery. Na swoim koncie ma już 59 lokat na podium. Czy na Vikersundbakken Japończyk będzie mógł świętować okrągły jubileusz? Biorąc pod uwagę jego lotne umiejętności – jest to wielce prawdopodobne.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz