You are currently viewing Niemki i Niemcy na Ljubno i Vikersund, wraca Eisenbichler

Niemki i Niemcy na Ljubno i Vikersund, wraca Eisenbichler

Eisenbichler Markus WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska - Niemki i Niemcy na Ljubno i Vikersund, wraca EisenbichlerNadchodzący weekend będzie czasem intensywnej rywalizacji zarówno w Pucharze Świata pań, jak i w Pucharze Świata panów. Zarówno konkursy w Vikersund, jak i Ljubnie są bardzo prestiżowe, w związku z tym trenerzy niemieckich kadr postanowili zabrać do Norwegii i Słowenii swoich najmocniejszych podopiecznych.

 

Niemcy na Vikersund

Szansę na zdobycie pucharowych punktów na mamucie Vikersundbakken dostanie siedmiu reprezentantów Niemiec. W porównaniu do zmagań w Trondheim, w ekipie trenera Wernera Schuster zaszła jedna zmiana. Młodego Davida Siegela zastąpi bardziej doświadczony Markus Eisenbichler. Oto pełny niemiecki skład na Vikersund:

 • Severin Freund (2. w PŚ 15/16),
 • Richard Freitag (8. w PŚ 15/16),
 • Andreas Wellinger (12. w PŚ 15/16),
 • Andreas Wank (18. w PŚ 15/16),
 • Stephan Leyhe (22. w PŚ 15/16),
 • Karl Geiger (48. w PŚ 15/16),
 • Markus Eisenbichler (nieklasyfikiwany).
8H7A0109 - Niemki i Niemcy na Ljubno i Vikersund, wraca Eisenbichler
David Siegel, fot. Julia Piątkowska

Do pucharowej rywalizacji powraca zatem Markus Eisenbichler, który ostatnio bardzo dobrze zaprezentował się w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy, gdzie zajmował 2. i 10. miejsce. Może to właśnie on będzie szansą na odwrócenie niekorzystnej passy niemieckiego zespołu? Przypomnijmy, że ostatnio Niemcy stali na podium w drużynowym konkursie w MŚ w lotach w Tauplitz, a w zmaganiach indywidualnych najlepszy z nich (Freund) był w czołowej trójce 10 stycznia w Willingen.

Motywacja w zespole do osiągnięcia najlepszy wyników jest wielka. Teraz mamy przed sobą perspektywę długich lotów w Vikersund. To wielkie wydarzenie dla lotników – zapewnił trener Schuster i wspomniał też o zmianie w niemieckim składzie: – David Siegel, który był prawdziwym atutem zespołu, opuszcza teraz Puchar Świata i zamiast tego będzie się przygotowywał do mistrzostw świata juniorów w Rasnovie. Jego miejsce zajmuje Markus Eisenbichler, którego forma się poprawiła.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznych zawodach w Vikersund najlepiej z niemieckiego zespołu spisywał się Freund, który zajmował 4. i 3. miejsce, w drugim dniu zmagań ustanawiając nowy rekord Niemiec (245 metrów).

 

Niemki na Ljubno

W czasie nadchodzącego weekendu pucharowe zmagania czekają też skoczkinie, które o punkty powalczą w dwóch indywidualnych konkursach na przebudowanym normalnym obiekcie (K-85 / HS-95) w słoweńskim Ljubnie. Trener Andreas Bauer nominował na te zawody następującą trójkę:

 • Katharina Althaus (10. w PŚ 15/16),
 • Carina Vogt (14. w PŚ 15/16),
 • Juliane Seyfarth (15. w PŚ 15/16),
 • Anna Rupprecht (24. w PŚ 15/16),
 • Pauline Hessler (35. w PŚ 15/16),
 • Ramona Straub (42. w PŚ 15/16).
IMG 9047 - Niemki i Niemcy na Ljubno i Vikersund, wraca Eisenbichler
Anna Rupprecht, fot. Frederik Clasen

W porównaniu do ostatnich żeńskich zawodów, które odbywały się w Hinzenbach, w niemieckim zespole zaszła jednak zmiana – Ramona Straub zastąpiła Agnes Reisch.

To co pokazaliśmy w Hinzenbach było lepsze od naszego występu w Oberstdorfie. Carina Vogt była piąta w pierwszym konkursie. Anna Rupprecht swoim 14. miejscem osiągnęła najlepszy wynik w Pucharze Świata w karierze. Nie jestem w pełni zadowolony z ostatnich startów Kathariny Althaus i Juliane Seyfarth. Obie popełniały drobne błędy. Tym razem w Hinzenbach szansę dostanie długo kontuzjowana Ramona Straub – powiedział trener Andreas Bauer.

Warto wspomnieć, że w zeszłorocznej rywalizacji w Ljubnie, Niemki nie zachwycały. Najwyżej plasowana Seyfarth zajmowała 13. i 5. miejsce.

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz