You are currently viewing Kranjec zaskoczony zwycięstwem, Janus: „Cieszę się, że Robi wrócił”

Kranjec zaskoczony zwycięstwem, Janus: „Cieszę się, że Robi wrócił”

8H7A2356 - Kranjec zaskoczony zwycięstwem, Janus: "Cieszę się, że Robi wrócił"Jeszcze pod koniec sezonu letniego zastanawiano się, czy Robert Kranjec, który doznał kontuzji ręki, zdoła wykurować się do zimy. Teraz ma już na swoim koncie dwa pucharowe podia, w tym piątkowy triumf na mamucie w Vikersund. – Nie spodziewałem się zwycięstwa, jednak kiedy stanąłem na samej górze skoczni, poczułem się znacznie lepiej – przyznał.

 

Robert Kranjec od lat jest uznawany za wybitnego specjalistę od skoczni do lotów narciarskich. Nawet kiedy nie idzie mu najlepiej na mniejszych obiektach, na mamutach zdaje się odżywać i szybuje jak natchniony. Nie inaczej było i tym razem. Słoweniec triumfował osiągają 236 i 239,5 metra.

Kranjec Robert WC.Sapporo.2016 fot.Przemek.Wardega 300x199 - Kranjec zaskoczony zwycięstwem, Janus: "Cieszę się, że Robi wrócił"
Robert Kranjec, fot. Przemek Wardęga

Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się zwycięstwa. Uczucia przed zawodami były takie sobie, jednak kiedy stanąłem na samej górze skoczni, poczułem się znacznie lepiej. Oddałem dwa piękne i dalekie skoki, które przyniosły mi wygraną. W dwóch kolejnych konkursach w Vikersund chcę przede wszystkim cieszyć się skokami i wiem jak to zrobić – komentował tuż po szóstym pucharowym zwycięstwie w karierze doświadczony 34-letni zawodnik.

Jak się okazuje, mimo tego, że w tym sezonie Kranjec już dwukrotnie plasował się na pucharowym podium (był też trzeci w Sapporo), trwająca zima nie jest dla niego najłatwiejsza. – W jednym tygodniu wszystko idzie mi całkiem dobrze, a w następnym znów jest bardzo źle. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Na początku sezonu czułem spory ból po mojej kontuzji. Nie byłem w stanie powalczyć w powietrzu, udawało się to tylko w treningach. Czasami mam podobne uczucie, tak jak dziś. Wciąż odczuwam stały ból w łokciu i nie jestem w stanie całkiem wyprostować mojego ramienia. W kwietniu ponownie poddam się operacji, a wtedy wszystko powinno już być w porządku – powiedział.

Tepes Jurij 3 S.Piwowar 300x200 - Kranjec zaskoczony zwycięstwem, Janus: "Cieszę się, że Robi wrócił"
Jurij Tepes, fot. Stefan Piwowar

Z występu swojego najstarszego podopiecznego bardzo zadowolony był słoweński szkoleniowiec. – To coś świetnego, jak sen… Cieszę się, że Robi wrócił. Zaprezentował dwa fenomenalne loty, a to jest to, co jest potrzebne do zwycięstwa. W sumie cała drużyna osiągnęła sukces, jednak najważniejsze jest to, że z Jurijem Tepesem jest wszystko w porządku – przyznał po piątkowej rywalizacji trener Goran Janus, wspominając jednocześnie nieprzyjemnie wyglądający upadek Tepesa tuż po wylądowaniu swojego skoku.

Dodajmy, że tuż za konkursowym podium, na czwartej lokacie uplasował się w piątek Peter Prevc, pucharowe punkty zdobyli ponadto: wspominany Jurij Tepes (13. miejsce) i Jaka Hvala (20. miejsce). Poza finałową trzydziestką znaleźli się za to: Andraz Pograjc (42. miejsce), Tomaz Naglic (43. miejsce) i Anze Lanisek (52. miejsce).

 

źródło: fis-ski.com / dnevnik.si / delo.si

 

Dodaj komentarz