You are currently viewing Norweskie kadry na zawody w Lahti i Iron Mountain

Norweskie kadry na zawody w Lahti i Iron Mountain

DSC 0396 - Norweskie kadry na zawody w Lahti i Iron MountainFińskie Lahti będzie areną zmagań elity skoczków i skoczkiń w nadchodzący weekend. Zawody Pucharu Świata będą także próbą generalną przed mistrzostwami świata w 2017 roku. W Iron Mountain będą za to rywalizować zawodnicy skaczący w narciarskiej „drugiej lidze”. Zobaczmy, kogo nominowal Alexander Stoeckl na najbliższe zawody.

 

Norweski Związek Narciarski ogłosił nazwiska zawodników, którzy będą reprezentować kraj podczas weekendowych zmagań pod egidą FIS. Skoczkowie i skoczkinie elity powalczą o punkty w Lahti. Zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w Iron Mountain.

 

Mężczyźni

Decyzją opiekuna norweskich skoczków Alexandra Stoeckla w Finlandii zaprezentuje się 7 zawodników Kraju Wikingów. Skoczkowie, którzy w ubiegły weekend startowali w Vikersund, tym razem o pucharowe punkty powalczą na skoczni Salpausselkä w Lahti (HS-130).

Forfang Johann.Andre 2 TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Norweskie kadry na zawody w Lahti i Iron Mountain
Johann Andre Forfang, fot. Julia Piątkowska

W składzie reprezentacji znalazł się Tom Hilde, który zajmuje aktualnie 34. pozycję w klasyfikacji Pucharu Świata. 28-letni zawodnik może liczyć na wsparcie Joachima Hauera i Andreasa Stjernena. Reprezentanci Norwegii zajmują odpowiednio 17. i 11. pozycję wśród elity tej zimy. Nominacji od trenera nie mogło zabraknąć także dla skoczków czołowej pucharowej dziesiątki - Andersa Fannemela i Daniela Andre-Tande. Liderem drużyny z Kraju Wikingów w Lahti będzie najlepszy norweski trwającego sezonu, Kenneth Gangnes. 26-latek plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji całego cyklu, a jedno miejsce niżej sklasyfikowany jest Johann Andre Forfang. Nominowani zawodnicy, w takim samym składzie wystąpią także w konkursie Pucharu Świata w Kuopio.

Pięciu norweskich skoczków uda się także do Stanów Zjednoczonych na zawody Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. W drużynie Kraju Wikingów znaleźli się:  Espen Røe, Joachim Bjoereng, Robert Johansson, Rune Velta oraz Fredrik Bjerkeengen.

 

Kobiety

W nadchodzący piątek panie będą rywalizować w zawodach Pucharu Świata w fińskim Lahti na obiekcie HS-100. Decyzją trenera Christiana Meyera o punkty do klasyfikacji generalnej powalczą trzy zawodniczki. W składzie znalazła się Silje Opseth, która w miniony weekend zdobyła pierwsze pucharowe punkty w karierze. Na starcie nie mogło też zabraknąć doświadczonej Line Jahr oraz najlepszej w obecnym sezonie Norweżki Maren Lundby.

 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz